فرماندار شهرستان اسدآباد:

بهسازی روستایی در شهرستان اسدآباد از متوسط استانی کمتر است

شناسهٔ خبر: 3958933 -
اسدآباد- فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: شهرستان اسدآباد به لحاظ بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی از متوسط استانی پایین‌تر است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین افشاری عصر جمعه در جلسه ای با حضور معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور و مدیران شهرستان اسدآباد، اظهار داشت: بیشترین پروژه های عمرانی اسدآباد در طول ۱۰۰ سال گذشته در طول تاریخ این شهرستان، در چهار سال گذشته اجرایی شده است.

وی افزود: بیمارستان قائم(عج) اسدآباد که از مصوبات دولت تدبیر و امید بود، هفته بعد بااعتباری افزون بر ۱۳۰ میلیارد ریال افتتاح می شود.

فرماندار شهرستان اسدآباد عنوان کرد: دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی که چندین سال بدون فضای فیزیکی مناسب بود، در سال گذشته افتتاح و دانشجویان در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

وی اظهار داشت: حوزه علمیه خواهران که قبلا در ساختمانی دوطبقه و با ۴۵ طلبه فعال بود با اعتبار ۲۰ میلیارد ریالی به بهره برداری و اکنون ۲۰۰ طلبه در این مجتمع به فراگیری علوم دینی مشغول هستند.

افشاری عنوان کرد: کارخانه کنسانتره با ۴۷۳ نیرو مشغول به فعالیت است و کارخانه کاویان پور که در حال ورشکستگی بود با همت مالک و با به کارگیری ۸۰ نیروی جدید گامی در راه توسعه شهرستان برداشته است.

وی بیان کرد: در بهسازی روستایی شهرستان ۵۹ درصد عملیات اجرایی شده اما ۱۵ درصد خاتمه یافته است و در استان همدان از ۶۱ درصد بهسازی ۳۱درصد خاتمه یافته که سطح پایین شهرستان اسدآباد را نسبت به کل استان نشان می دهد.

فرماندار اسدآباد عنوان کرد: مطالبه مهم روستاییان طرح هادی است که با همت بنیاد مسکن این طرح نیز با موفقیت اجرا می شود.

وی عنوان کرد: روستاهای هدف گردشگری ملهمدره، حبشی و ویرایی در انتظار اختصاص بودجه های مناسب برای طرح گردشگری از سوی بنیاد مسکن هستند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 0 =