مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان:

۴۹ روستا در شهرستان اسدآباد بهسازی شده است

شناسهٔ خبر: 3958938 -
اسدآباد- مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان بااشاره به وجود ۸۳ روستای بالای ۲۰ خانوار در اسدآباد، گفت: عملیات اجرایی فاز اول بهسازی ۴۹ روستای شهرستان اسداباد انجام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن ظفری عصر جمعه در جلسه ای با حضور معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور بابیان اینکه عملیات اجرایی فاز اول بهسازی ۴۹ روستا در اسداباد انجام شده است، اظهار داشت: بهسازی ۳۰ روستا در شهرستان اسداباد در قالب فاز نخست بهسازی خاتمه یافته و ۱۹ روستا باقی مانده است.

وی عنوان کرد: مردم انتظار دارند همانگونه که فازهای نخست اجرا شده فازهای دیگر نیز اجرا شود که عدالت اجتماعی به ما همچنین اجازه ای را نمی دهد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان گفت: مردم به واسطه اخذ تضامین مورد وثوق بانک ها روی خوش نشان ندادند و این باعث شد که تا به امروز از ۶ هزار و ۹۰۴ فقره تسهیلات بهسازی مسکن روستایی تنها ۴ هزار و ۳۳۰ نفر موفق به اخذ تسهیلات شوند.

وی تاکید کرد: اگر مردم نسبت به اخذ تسهیلات استقبال نشان دهند آنها را حمایت خواهیم کرد.

ظفری با بیان اینکه در برخی از سال ها تسهیلات بهسازی جذب نمی شود، تاکید کرد: بهسازی یکی از مطالبات زیربنایی جامعه روستایی است که با ۸۰ درصد اعتباراتی که در قانون بودجه تعریف شده نیاز جامعه را نمی توان پاسخ داد.

وی عنوان کرد: باید پروژه های بیشتری را با همفکری مجموعه مدیریت شهرستان شروع کرد.

ظفری درباره جایگاه استان همدان در طرح های هادی نیز گفت: استان همدان در شاخص اجرای طرح هادی روستایی ۱۰ درصد از متوسط کشوری جلوتر است به طوری که در سطح کشور شاخص اجرای طرح های هادی ۳۵ درصد و در استان ۴۵ درصد است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 15 =