معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور:

سه میلیون و ۱۰۰ هزار سند مسکن روستایی در کشور صادر شده است

شناسهٔ خبر: 3958940 -
اسدآباد- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: سه میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور، دارای سند مالکیت هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا شاملو عصر جمعه در جمع مسئولان شهرستان اسدآباد با بیان اینکه ۵۰ هزار روستا در کل کشور وجود دارد، اظهار داشت: صدور سند مسکن روستایی در ۳۸ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار و روستاهای گردشگری برعهده بنیاد مسکن است و این در حالیست که منابع ما بسیار محدود است.

وی افزود: تاکنون طی دو برنامه ۵ و ۴  ساله دو میلیون واحد مسکن روستایی در کشور نوسازی شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن با بیان اینکه تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور دارای طرح هادی مصوب هستند، عنوان کرد: تاکنون در ۱۵ هزار و ۶۰۰ روستای کشور عملیات بهسازی و طرح هادی در یک یا دو فاز انجام گرفته است.

وی عنوان کرد: با توجه به منابع محدود نباید بار دولت را سنگین کرد بلکه باید با کمک نهادها، مشارکت‌های  مردمی و خودیاری های روستاها در کنار دولت، کارها را پیش برد.

شاملو به عقب بودن شهرستان اسدآباد نسبت به متوسط استان همدان در رابطه با طرح هادی و بهسازی محیط روستایی و مسکن روستایی اشاره و تاکید کرد: برگزاری و فعال کردن جلسات هم‌اندیشی دهیاران و شوراهای اسلامی در راستای ترویج نوسازی و بهسازی مسکن بین روستاییان و آماده کردن فضای روستاها در این بحث از نقش موثری در امر مقاوم سازی مسکن روستایی برخوردار است.

وی بااشاره به وضعیت روستاهای هدف گردشگری حبشی و ملهمدره، بیان کرد: با توجه به بافت باارزش مساکن روستایی باید اقدامات شایسته ای انجام گیرد که در برنامه ششم روستای ویرایی نیز به عنوان سومین روستای هدف گردشگری شهرستان معرفی شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن عنوان کرد: سال گذشته اعتبارات بهسازی بافت های باارزش، دارای تخصیص صفر بوده که امیدواریم اعتبارات امسال اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه ردیف ملی بنیاد مسکن کشور تقلیل یافته است، عنوان کرد: ردیف ملی بنیاد مسکن کشور در سال ۹۴ حدود ۴۱۵ میلیارد، در سال گذشته ۲۵۰ میلیارد و امسال ۲۰۰ میلیارد تومان است که امیدواریم ردیف ملی امسال ازتخصیص بالایی برخوردار باشد.

شاملو تاکید کرد: اعتبارات روستاها از سه طریق اعتبارات ملی، منابع استانی و دهیاری ها و خودیاری های مردمی تامین می شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 1 =