۱۷ مرکز خدمات بهداشتی شهری و روستایی خراسان جنوبی افتتاح می شود

بیرجند- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از افتتاح ۱۷ مرکز خدمات بهداشتی شهری و روستایی خراسان جنوبی طی شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، کامبیز مهدی زاده پیش از ظهر شنبه در جمع اصحاب رسانه بیان کرد: ۱۷ مرکز خدمات بهداشتی شهری و روستایی طی نیمه نخست سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته ۹ هزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنا به اجرای پروژه های بهداشتی واگذار شد، افزود: طی این مدت سه پایگاه سلامت، دو آزمایشگاه و پنج سرایداری احداث شده است.

مهدی زاده بیان کرد: همچنین افتتاح ۳۱ خانه بهداشت از اقدامات ارزنده دانشگاه علوم پزشکی طی سال گذشته بوده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر تفاهم نامه ای سه جانبه برای ۳۲ هزار متر مربع فضای بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: از این میزان، عملیات اجرایی برخی پروژه ها آغاز شده و برخی دیگر نیز در حال واگذاری است.

وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: احداث ۲۲ مرکز سلامت، ۱۶ پایگاه و ۱۱ خانه بهداشت از دیگر اقدامات انجام شده است.

افزایش ۳۹ درصدی تعداد پزشک خانواده در استان

مهدی زاده با بیان اینکه طی سه سال گذشته تعداد پزشک خانواده در استان ۳۹ درصد افزایش یافته است، گفت: در حال حاضر ۱۴۰ پزشک در حال فعالیت هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: همچنین تعداد مامای خانواده از ۸۷ نفر به ۱۱۰ افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه طرح دندانپزشک خانواده از بهمن سال ۹۴، اجرایی شده است، بیان کرد: هم اکنون تعداد داندان پزشک این طرح از ۲۸ نفر به ۵۴ نفر افزایش یافته اند.

مهدی زاده ادامه داد: این افراد به جامعه هدف خود شامل خانم های باردار و شیر ده و کودکان زیر ۱۴ سال خدمات رایگان ارائه می دهند.

وی با اشاره به میزان نیروی بهورز در استان بیان کرد: طی سال گذشته بر اساس مجوز های جذب دانش آموز بهورز، ۱۲۹ نفر جذب شده و در حال آموزش هستند.

برگزاری نمایشگاه ارائه دستاوردهای نظام سلامت در استان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به راه اندازی پرونده الکترونیک سلامت بیان کرد: تاکنون ۳۵۳ خدمات پزشکی به شبکه ملی سلامت متصل شده است.

وی با بیان اینکه برای ۹۷ درصد از مردم پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده است، گفت: ۴۰ درصد از این افراد برای تکمیل پرونده خود اقدام کرده اند.

مهدی زاده با اشاره به برنامه های پیش بینی شده طی هفته سلامت بیان کرد: برگزاری نمایشگاه ارائه دستاوردهای نظام سلامت در سراسر استان از جمله این برنامه ها است.

وی برگزاری جلسات آموزشی در مدارس، نصب بنر در پارک ها، آموزش چهره به چهره، را ه ندازی کلنیک سیار مشاوره در بیرجند و اجرای برنامه های مختلف ورزشی را از دیگر برنامه های قابل اجرا طی هفته سلامت دانست.

بنا به گفته وی «زندگی سالم، بانشاط و امید» شعار هفته سلامت طی سال جاری است.

کد خبر 3959420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =