نشاط جامعه نیازمند احیای سنت های محلی است

قروه- فرماندار قروه نشاط جامعه را در احیای سنت های بومی و محلی دانست و بر فرهنگ سازی برای ورود خیرین به عرصه های مختلف از جمله ورزش تأکید کرد.

۹به گزارش خبرنگار مهر، پرویز کولانی صبح امروز دوشنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان قروه با محوریت خیرین ورزش یار و برگزاری جشنواره نشاط محلی، اظهار داشت: امروزه یکی از مسایلی که مرتبط به جهانی شدن هم می باشد مورد غفلت واقع شده احیای همین سنت های فراموش شده است چرا که حفظ ارزش های کهن هر سرزمین در جهانی شدن اثر دارد. 

به گفته وی باید با یک فضاسازی اساسی سنت های بومی و محلی به عنوان یک اصل مهم در ارزش ها مطرح و به نسل های آینده آموزش داده شوند.

کولانی با اشاره به شکاف فرهنگی میان والدین با فرزندان خود، افزود: به دلیل حضور نسل امروز در فضای مجازی به جای فضای حقیقی و الگو گرفتن از شادیهای کاذب اینترنتی، آسیب های بسیاری از قبیل استرس و خشونت افزایش پیدا کرده است لذا باید برای جلوگیری از این بحران اجتماعی جامعه را به نشاط استاندارد هدایت کرد.

وی با بیان اینکه نشاط جامعه در گرو احیای سنت های بومی است، تصریح کرد: دور افتادن از بازیهای فکری و فیزیکی نوعی بی تحرکی را در فرزندان امروز ایجاد کرده به طوری که این گونه فضاها ذهنیت آنان را خدشه دار و بی اعتماد کرده است.

کولانی یکی از راهبردهای بنیادین برای هدایت نسل امروز به دنیای شادی مثبت را معرفی بازیهای سنتی و محلی در قالب نرم افزارهای بازی به شیوه جدید عنوان کرد و نقش افراد مسن در این زمینه را بسیار مهم خواند.

وی در ادامه باتوجه به محور دیگر نشست در خصوص خیرین ورزش یار، یکی از حلقه های مفقوده در جامعه در تمامی مباحث را مرتبط به خیرین دانست و گفت: خیرین تنها به یک سمت کشیده شده اند و فقط یک جانبه در حال کمک هستند لذا به جای پرداختن به مباحث سخت افزاری لازم است مقدمات نرم افزاری آن هم چیده شود.

کولانی بر ورود خیرین در تمامی عرصه های موردنیاز و فرهنگ سازی و معرفی خیرین در جامعه تأکید کرد.

کد خبر 3961030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =