ساخت تصفیه خانه انتقال آب از سد طالقان آغاز شد

قزوین- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: پس از دستور رئیس جمهور در سفر به قزوین عملیات ساخت تصفیه خانه اجرای طرح انتقال آب سد طالقان به قزوین با ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید پویابه همراه منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استانداری، ابوالفضل یاری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و رحمانی فرماندار آبیک روز دوشنبه ضمن بازدید از تاسیسات سد زیاران شاهد آغاز ساخت تصفیه خانه در اجرای طرح انتقال آب از سد طالقان شدند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین تصریح کرد: این پروژه از طریق BOT و با مشارکت بخش خصوصی اجرا می شود که تمامی هزینه های ساخت تصفیه خانه به مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان توسط مجری طرح تامین خواهد شد.

پویا یادآورشد: با همکاری سازمان برنامه و بودجه این طرح ردیف ملی گرفت و امسال ۱۰ میلیارد تومان برای تملک اراضی محدوده و خدمات کارفرمایی تخصیص یافته است.

وی بیان کرد: در دولت یازدهم تنها سه عنوان ردیف ملی موافقت شد که یک مورد در خصوص انتقال آب سد طالقان است و با حضور بهترین مجری در این زمینه بسیار امیدوار هستیم تا کارها با سرعت پیش بینی شده به پایان برسد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین اظهارداشت: اجرای این طرح در مدت سه سال عملیاتی خواهد شد و دولت موظف است در مدت ۲۵ سال دوران واگذاری نسبت به خرید آب اقدام کند.

پویا گفت: این تصفیه خانه دارای دو مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی، دو مدول ۱۵۰۰ مترمربعی جمعا سه هزار مترمربعی است که در زمینی به مساحت ۲.۵ هکتار ساخته می شود.

وی یادآورشد: با اجرای این طرح ۶۰ میلیون مترمکعب آب برای تامین آب شرب ۱۴ شهر و ۱۹۴ روستا تضمین می شود و گامی اساسی برای صیانت از آبهای زیرزمینی در استان برداشته می شود.

احمد منصور عطایی مجری ساخت تصفیه خانه نیز با تشکر از اعتماد دولت به بخش خصوصی گفت: تعامل و همکاری مسئولان استان بویژه استانداری و آب منطقه ای به گونه ای است که انگیزه ما را برای تسریع در کار بیشتر کرده است.

وی بیان کرد: با همکاری دستگاههای اجرایی امیدواریم این طرح مهم را در مدت سه سال آماده بهره برداری کنیم.

کد خبر 3961557

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =