۱۷۰ هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی قزوین به زیر کشت غلات رفت

قزوین- مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سال زراعی جاری ۱۷۰ هزار و ۶۶۱ هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت غلات رفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد خوش اخلاق صبح دوشنبه در همایش بررسی وضعیت مرحله داشت و برنامه ریزی برداشت محصول کلزا، جو و گندم که با حضور معاونین سازمان، مدیران جهاد کشاورزی تابعه و کارشناسان پهنه مراکز خدمات جهاد کشاورزی در سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد اظهار کرد: از این میزان غلات کشت شده  ۱۴۱ هزار و ۶۰۵ هکتار به محصول گندم اختصاص دارد که  ۴۸ هزار و ۹۳۴ هکتار گندم آبی و ۹۲ هزار و ۶۷۱ هکتار گندم دیم است.

وی پیش بینی کرد: در سال زراعی جاری ۲۵۰ هزار تن گندم  از مزارع کشاورزی استان برداشت شود که ۱۸۵ هزار تن گندم آبی و ۶۵ هزار تن گندم دیم خواهد بود.
خوش اخلاق همچنین پیش بینی کرد : در سال زراعی جاری حدود ۲۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز زارعین به مراکز خرید تضمینی تحویل داده شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین یاد آورد شد : مجموع سطح زیر کشت جو در اراضی کشاورزی استان؛ ۲۹ هزار و ۵۶ هکتار است که از این میزان ۲۵ هزار و ۳۴۹ هکتار جو آبی و ۳ هزار و ۷۰۷ هکتار جو دیم است.

به گفته ی خوش اخلاق؛ همچنین در سال زراعی جاری ۶ هزار و ۵۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت محصول کلزا رفته است.

خوش اخلاق خاطر نشان کرد : با توجه به وقوع پدیده سرمازدگی در اوایل مهر  و اسفند ماه سال گذشته در استان؛ حدود یک هزار و ۶۶۰ هکتار از اراضی کشاورزی کلزا دچار خسارت سرمازدگی شده است.

وی یاد آور شد : هم اکنون سطح باقی مانده کلزا در اراضی کشاورزی استان ۴ هزار و ۸۷۰ هکتار است.

این مقام مسئول؛ تحویل حجمی آب به مصرف کنندگان (زمانی و مکانی) با مسئولیت متولی آب، تکیه بر ارتقاء شاخص بهره وری آب در کلیه زیر بخشهای کشاورزی، عدم توسعه اراضی کشاورزی آبی (در سطح باغی) و حمایت از تولیدمحصولات کشاورزی در مناطق مختلف را از مهمترین راهبردهای میان مدت و بلند مدت بخش کشاورزی ذکر کرد.

در پایان این مراسم؛ کارشناسان و بهره برداران بخش کشاورزی مسایل و مشکلات خود را مطرح و پاسخهای کارشناسی به آنها ارائه شد.

کد خبر 3966712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =