کتاب «تاریخ مسلمانان، مسیحیان و یهودیان در خاورمیانه» منتشر شد

کتاب «تاریخ مسلمانان، مسیحیان و یهودیان در خاورمیانه» از سوی انتشارات دانشگاه کمبریج منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، این کتاب که به قلم «هدر شارکی» به نگارش درآمده است به بررسی تاریخی مسلمانان، مسیحیان و یهودیان در منطقه خاورمیانه پرداخته است.

نویسنده معتقد است که در طی قرن ها، خاورمیانه میزبان جمعیت زیادی از مسیحیان، یهودیان و مسلمانان بوده است اما امروزه تنوع قبل در خاورمیانه وجود ندارد.

«هدر جی شاکی» تاریخی را شرح می دهد که در آن مسلمانان، مسیحیان و یهودیان علیه پشت پرده متغیر سیاست های دولت با یکدیگر متحد شدند.

با تمرکز بر خاورمیانه زمان عثمانی قبل از جنگ جهانی اول، شارکی تحلیلی پویا و واضح از نحوه ارتباطات اجتماعی، نوع لباس، موسیقی، غذا، استحمام و غیره مردم که باعث اتحاد یا جدایی آنها  می شد، را ارئه می دهد.

از لحاظ تاریخی، دولت  عثمانی سنت های اسلامی حکومتمداری و قانون را پذیرفته بود، با مسیحیان و یهودیان به عنوان تابعان محافظت شده مسلمانان رفتار می شد و محدودیت هایی را برای اختلاط اجتماعی مطرح می کرد.

شارکی در کتابش نشان می دهد چگونه در بحبوحه تغییرات مدرن، تلاش برای حفظ و اجرای این سلسله مراتب، باعث افزایش تنش ها در امتداد خطوط مذهبی می شد و بستر را برای خاورمیانه قرن بیستم فراهم می کرد.

«هدر شارکی» نویسنده این کتاب استاد دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکاست.

کد خبر 3967856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =