۱۲۰۰ نیرو جدید در آموزش و پرورش خراسان جنوبی جذب می شوند

بیرجند- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در مجموع امسال بالغ بر هزار و ۲۰۰ نفر جذب آموزش و پرورش استان می شوند

به گزارش خبرنگار مهر، عباس لامعی صبح پنج شنبه در مراسم تقدیر از معلمان نمونه استان بااشاره به فعالیت های آموزش و پرورش در دولت یازدهم، اظهار داشت: طی این مدت در حوزه طرح رتبه بندی معلمان کار بزرگی انجام شده و هر چند دولت از نظر مالی وضعیت خوبی نداشت اما از معلمان غافل نشد.

وی با بیان اینکه بین حکم کارگزینی معلمان با سایر دستگاه ها فاصله است، بیان کرد: با اجرای این طرح حقوق معلمان بین ۱۰۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان افزایش داشت.

۳۷۰۰ فرهنگی استان مشمول حق نوار مرزی شدند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، برقراری حق نوار مرزی در استان را یکی دیگر از اقدامات انجام شده عنوان کرد و گفت: این قانون سه هزار و ۷۰۰ معلم در  چهار شهرستان  را شامل شد.

لامعی با اشاره به اینکه در آموزش و پروش خراسان جنوبی میانگین خدمت ۱۸ سال است، بیان داشت: بنابراین نیاز است که از هم اکنون به فکر نیرو باشیم چراکه در برخی از شهرستان ها در چند سال آینده دچار بحران خواهیم شد.

وی با بیان اینکه در سه سال اخیر از طریق دانشگاه فرهنگیان ۷۸۷ دانشجو معلم جذب آموزش و پرورش شدند، عنوان داشت: همچنین طی این مدت ۱۴۸نفر از طریق ماده ۲۸ جذب شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از اخذ سهیمه استخدام ۶۸۳ نفر برای آموزش و پرورش استان از محل ماده ۲۸ در سال جاری خبر داد و گفت: علاوه بر این ها تعدادی از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب خواهند شد که در مجموع امسال بالغ بر هزار و ۲۰۰ نفر جذب آموزش و پرورش استان می شوند.

 لامعی همچنین به کاهش پنج درصدی معلمان و سامان دهی نیروها اشاره کرد و گفت: این در حالی است که طی سه سال گذشته دانش اموزان استان رشد هفت درصدی داشته اند اما با مدیریت درست توانسته ایم نیروها را سامان دهی کنیم.

به گفته وی در حال حاضر ۵۵ آموزشگاه زیر پنج دانش آموز و   ۳۳۲دبستان بین پنج تا ۱۵ دانش آموز  در استان وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات افزایش مراکز غیراتتفاعی و غیر دولتی دبستانی و پیش دبستانی بود، بیان داشت: در ابتدای دولت تعداد آموزشگاه های غیر دولتی استان ۲۴۳  بود که این رقم در حال حضر به  ۷۶۵ آموزشگاه رسیده و رشد سه برابری داشته است.

واریز ۴۷ میلیارد تومان به حساب بازنشستگان فرهنگی استان

لامعی ادامه داد: همچنین در زمینه انسداد مبادی بی سوادی و جذب بازماندگان تحصیل استان پایلوت کشور بودیم و ۷۴۲ دانش آموز را جذب کردیم و امروزه همه استان ها این طرح را اجرا می کنند.

وی همچنین از افزایش تعداد پژوهسرای دانش آموزی استان به ۱۲ مورد خبر داد و گفت: در کنکور سراسری نیز خراسان جنوبی رتبه دوم کشور را بعد از استان یزد دارد که دو سال این رتبه حفظ شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان داشت: در کمک به اتباع افغانی نیز در ابتدای دولت تعداد دانش آموزان افغانی استان یک هزار و ۱۳۰نفر بودند که امروز این تعداد به دو هزار نفر رسیده و همه به صورت رایگان ثبت نام شده اند.

لامعی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۱۹ همکار بازنشسته فرهنگی در استان داریم، بیان کرد: شب گذشته ۴۷ میلیارد تومان به حساب آن ها واریز شد.

کد خبر 3969864

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =