همکاری شهرداری تهران با دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

تفاهم نامه همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در محل سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به امضای نمایندگان دو طرف رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، این تفاهم نامه که مشارکت در راه اندازی و اداره کتابخانه مشارکتی در محل دانشگاه مطابق ضوابط و شرایط و مقررات کتابخانه های تخصصی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران را امکانپذیر می کند، توسط حجت الاسلام والمسلمین حسن ناصری پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و دکتر گیتا موللی مدیر اطلاع رسانی پزشکی و ارتباطات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی امضا شد.

دو طرف، ۲۸ مورد همکاری را طی سه سال آینده که مدت اجرای تفاهم نامه ذکر شده است، از طریق کتابخانه مرکزی و بخش انتشارات دانشگاه علوم بهزیستی و معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، به مورد اجرا می گذارند.

همکاری با کارشناسان و پرسنل کتابخانه جهت اجرای طرح های پژوهشی، برگزاری فعالیت های مشترک فرهنگی، ادبی، مسابقات کتابخوانی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه مفید ، معتبر بودن کارت های عضویت اعضا در کتابخانه های طرفین ، فراهم نمودن امکان مبادله کتاب بین کتابخانه های طرفین، استفاده از امکانات سخت افزاری طرفین جهت برگزاری برنامه همچون سالن همایش، کارگاه ها و ... و اختصاص صفحه اطلاعاتی در پورتال شبکه کتابخانه های تهران به دانشگاه علوم بهزیستی از جمله موارد همکاری بین سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی است.

همچنین طبق این تفاهم نامه ، اتصال کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم بهزیستی که شامل کتب تخصصی و منحصر به فرد در حوزه های سلامت روانی، سلامت اجتماعی و توانبخشی می شود به شبکه کتابخانه های سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، همکاری متقابل مبنی بر پیوند سایت های کتابخانه مرکزی دانشگاه و کتابخانه های شهرداری در پرتال اطلاع رسانی طرفین و ورود اطلاعات فراداده های اسناد و منابع پژوهشی مرکز اسناد دانشگاه علوم بهزیستی (مطابق ضوابط دانشگاه) و همچنین اتصال منابع دیجیتال آن به قراداده ها در کتابخانه دیجیتال توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران امکانپذیر خواهد شد.

در حاشیه این مراسم که با حضور رئیس و کارشناسان کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم بهزیستی و کارشناسان سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برگزار شد ، مخبر رئیس کتابخانه مرکزی با طرح پرسش هایی از کارشناسان سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، اطلاعات لازم در خصوص امکانات فرهنگی این سازمان و جزئیات اجرای این تفاهم نامه را جویا شد.

براساس گفته کارشناسان سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، ۴۰۰ کتابخانه تحت پوشش سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران است که ۹۰ کتابخانه مربوط به فضاهای ملکی شهرداری (مانند فرهنگسراها) است و مابقی آنها به صورت مشارکتی و با همکاری دانشگاه ها، مراکز علمی و فرهنگی اداره می شود.

به گفته کارشناسان سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران ، شبکه یکپارچه کتابخانه های این سازمان در حال گسترش است و فعلا ۱۰۲ کتابخانه را در سامانه خود دارد که کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز به این شبکه افزوده خواهد شد و دیگر مراکز علمی و فرهنگی که در این شبکه عضو هستند ، می توانند از کتابها و انتشارات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی مطلع شده و از آنها استفاده کنند.

با طرح این پرسش که آیا سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، برای افراد کم توان جامعه نیز کتابخانه و یا امکانات مطالعه دارد ؟، مشخص شد که دو کتابخانه بزرگ در خیابان های خاوران و شیخ کلینی، به افراد روشندل اختصاص دارد و امکانات آنها با توجه به شرایط نابینایان پیش بینی شده است.

کد خبر 3976494

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =