در نشست هیات نمایندگان اتاق تهران مطرح شد؛

بخش معدن در حال تبدیل شدن به گلوگاه است

شناسهٔ خبر: 3979839 -
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: بخش معدن در حال تبدیل شدن به گلوگاه است.

به گزارش خبرنگار مهر، بهادر احرامیان در بیست و ششمین جلسه هیئت نمایندگان که صبح امروز در اتاق بازرگانی تهران برگزار شد، با ارائه گزارشی از بازار فولاد کشور گفت: در سال ۹۵ صادرات فولاد با رشد ۱۰۷ درصدی مواجه بود.  

وی افزود واردات فولاد نیز در مقایسه با سال ۹۴ حدود ۴۴ درصد رشد داشت اما با وجود این واردات و رشد تولید میزان مصرف داخلی کاهش داشت.

وی ادامه داد در بازار داخل ما در ایران پایین ترین قیمت فولاد در کل دنیا را داشتیم. در بیشتر ماههای سال ۹۵ قیمت فولاد در بازار ایران حتی از چین هم پایینتر بود و این نشانه خوبی برای پروژه های ساختمانی و عمرانی است.

این عضو اتاق بازرگانی با اشاره به رشد تولید فولاد گفت : بخش معدن در حال تبدیل شدن به گلوگاه است.  

فریال مستوفی دیگر عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با ارائه  گزارشی از وضعیت سرمایه گذاری در سال تولید و اشتغال گفت: جذب سرمایه گذاری نیازمند بسترهای لازم است که اتاقهای بازرگانی ظرفیتهای خوبی برای ایجاد این بسترها دارند.

وی با رونمایی از سامانه اطلاع رسانی انگلیسی زبان سرمایه گذاری خارجی، به قابلیتهای این سامانه برای ارائه اطلاعات مورد نیاز به سرمایه گذاران خارجی اشاره کرد و گفت: تشریح تمام اطلاعات مورد نیاز سرمایه گذاران  از طریق این سایت می‌تواند پاسخ بسیاری از سوالات سرمایه گذاران خارجی در خصوص مالیات، قوانین حقوقی، بخش های مناسب سرمایه گذاری، محصولات مختلف ایرانی و بازارهای بین المللی این محصولات را ارائه دهد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 0 =