قرآن براي ابعاد مختلف زندگي انسان آموزه هايي دارد

مفتي صيدا با بيان اينكه قرآن كريم براي ابعاد مختلف زندگي انسانها رهنمودها و راهنمايي هايي دارد، گفت: با عمل به فرامين قرآني، دستوارات الهي و تدبر در احكام آن افقهاي روشني پيش روي انسان قرار مي گيرد كه با بهره گيري از راهنمايي هاي آن مي توان مسير سعادت را طي كرد .

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از اللواء، شيخ محمد سليم جلال الدين مفتي صيدا در مراسم توزيع جوائز سالانه حفظ و تلاوت قرآن كريم سخنراني و طي آن به تربيت ديني بر اساس آموزه هاي قرآن اشاره كرد و اظهار داشت: بايد جايگاه قرآن در ميان نسل جوان و نوانديش معرفي شده و از آموزه ها و تعاليم آن به منظور ساخت انسان و رهايي او از چنگال جهل و ناداني بهره گرفت.

وي با بيان اينكه قرآن انسان را از نابودي و گرفتاري در گرداب گناه برحذر مي دارد، تصريح كرد: انسان با عمل به فرامين قرآني، دستوارات الهي، تدبر در احكام و تدابير قرآن كه هدايتي براي انسانها به شمار مي رود افقهاي روشني پيش روي وي قرار مي دهد كه با بهره گيري مناسب از اين آيات نوراني الهي به سر منزل مقصود خواهد رسيد.

شيخ محمد سليم جلال الدين ضمن بيان اينكه قرآن بر تربيت انسان و آماده كردن وي براي انجام رسالت خود متمركز شده است، ياد آور شد: با نزول قرآن تمدن انساني در همه جاي زمين پراكنده و با اشاعه معاني قرآن احترام به كرامت انساني فراهم شد و در راستاي اين مسئله آزادي و عدالت در سخنها و كارها نيز ايجاد گرديد.

مفتي صيدا در ادامه افزود: قرآن و آموزه هاي آن بر امانت داري، صداقت در گفتار و اعمال، وفاي به عهد، تشويق به عمل خير، امر به معروف و نهي از منكر تأكيد بسياري داشته و از مسلمانان مي خواهد كه به اين مسائل عمل كنند.

وي در پايان گفت: تدبر در آيات قرآني اجر و ثوابي در پي دارد كه والدين بايد به آن توجه، ابعاد مختلف قرآن را براي فرزندان خود معرفي و راهكاريهاي رسيدن به كمال را براي او تبيين كنند، زيرا تأمل در كتاب خدا و سنت رسول خدا(ص) بر اساس حق بوده و انسان را ياري و راهنمايي مي كند.

کد خبر 398064

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =