گزارش میدانی در ساعات اولیه انتخابات؛

اولین زمزمه‌ خلق حماسه در اردبیل کلیدخورد/ اشتیاق توصیف نشدنی است

شناسهٔ خبر: 3982375 -
اردبیل – با آغاز انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا مردم اردبیل از دقایق اول انتخابات در پشت در مساجد و مدارس صف کشیده‌اند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- ونوس بهنود: هنوز ساعتی از آغاز انتخابات سپری نشده که شهروندان اردبیلی به شعب اخذ رأی مراجعه کرده و حتی برای رأی دادن در صف مراجعان ایستاده‌اند.

اردبیلی‌ها که در آخرین انتخابات برگزار شده یعنی انتخابات مجلس شورای اسلامی مشارکت ۷۰ درصدی داشتند، در اولین ساعات انتخابات نشان داده‌اند که به دنبال کسب سهمی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها نیز هستند.

آمده‌ایم وظیفه حود را ادا کنیم

یکی از شهروندان اردبیلی علت حضور در انتخابات را ادای وظیفه به آرمان‌ها انقلاب اسلامی و خون شهدا دانست.

نادر رحیمی با بیان اینکه امنیت امروز مرهون خون شهدا است، اضافه کرد: این انقلاب ساده به دست نیامده و مادران بسیاری فرزندان خود را فدا کرده‌اند تا امروز در سایه امنیت و آرامش پیش آمده برای سرنوشت خود تصمیم بگیریم.

شهروند دیگری دلیل حضور خود را مشارکت در تصمیم‌گیری‌های کشور دانست و گفت: ما امروز در پیچ تاریخی هستیم و لازم است با درایت و آگاهی دشمن را ناکام کنیم.

علی محمد پور اضافه کرد: دشمنان چشم دوخته‌اند تا ترک مردم ایران از عرصه‌های تصمیم‌گیری را ببینند اما بی‌شک دسیسه‌ها و افکار دشمن به فرجام نمی‌رسد.

سربلند زندگی می‌کنیم

مردم اردبیل از دقایق ابتدایی انتخابات حضور در حماسه‌ای بزرگ را رقم می‌زنند. اولین زمزمه‌ها گواه اعتقادی راسخ است.

تا جایی که یکی از شهروندان تأکید کرد: مردم ایران همواره سربلند بوده‌اند و  در این انتخابات نیز به دنبال مشارکت در تصمیم‌گیری در امور مختلف کشور و شهر خود هستند.

فاطمه سلطانی تصریح کرد: حضور در انتخابات کسب سهم برای مشارکت در امور مختلف است و لازم است هر شهروندی نقش خود را در این خصوص ایفا کند.

آمادگی ۱۵۹۵ شعبه اخذ رأی در اردبیل

نه تنها شهروندان بلکه نزدیک به ۳۰ هزار نفر عامل برگزاری انتخابات در استان اردبیل با شور و اشتیاق آماده رقم زدن حماسه‌ای دشمن‌شکن هستند.

بطوریکه رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: هزار و ۵۹۵ شعبه اخذ رأی برای اخذ آرا مردم اردبیل تدارک دیده شده است.

ناصر نصیری با تأکید به اینکه تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور تدارک دیده شده است، اضافه کرد: انتظار داریم شهروندان در ساعات اولیه به شعب اخذ رأی مراجعه کنند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان اردبیل نیز با اشاره به تدارک تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم اضافه کرد: برای هر صندوق ۳.۰۸ نیروی ناظر تدارک دیده شده است.

حجت‌الاسلام عبدالله بیدار اضافه کرد: هر ۱۰ شعبه نیز یک سر ناظر دارد و به تمامی شهرستان‌ها هیئت‌های نظارت اعزام شده است.

شهروندان اردبیلی آماده‌اند. حضور پرشور مردم اردبیل در ۲۹ اردیبهشت ماه می‌رود تا در تاریخ سیاسی این استان ثبت‌شده و یادگاری برای نسل‌های آتی باشد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 13 =