گزارش مهر از شعب اخذ رای + فیلم

آنچه چهره‌ها پای صندوق رأی گفتند/ محورهای مهم سخنان مراجع تقلید

شناسهٔ خبر: 3982741 -
شعب اخذ رأی در جریان انتخابات ۲۹ اردیبهشت‌ماه در استان‌های مختلف کشور علاوه بر حضور باشکوه مردم میزبان برخی مسئولان هم بود، چهره‌هایی که حماسه حضور ملت را ستودند.

خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها: ایران اسلامی امروز صحنه خلق حماسه‌ای دیگر از ملت همیشه درصحنه کشورمان بود، مردمی که آمدند تا به‌فرمان مقتدایشان لبیک بگویند و با حضور در پای صندوق‌های رأی برای انتخاب فرد اصلح و ساختن فردایی بهتر در ایران اسلامی مشارکت کنند.

مردم ایران امروز نیز با لبیک به ندای رهبر و مقتدایشان و تجدید پیمان با آرمان‌های شهدا در پای صندوق‌های رأی حاضر شدند تا به جهانیان ثابت کنند که در مسیر ایستادگی‌شان ثابت‌قدم هستند. انتخابات امسال از آنجایی حائز اهمیت است که چشم تمام جهان به حضور گسترده مردم دوخته‌شده حضوری که سرنوشت‌ساز است.

پیر و جوان، بازاری و کاسب، کارمند و کارگر، دانشجو و رأی اولی، پزشکان و پرستاران، معلمان و همه و همه از هر مذهب و قومیتی با حضور در حوزه‌های انتخابیه در یک صف و متحد ایستادند و حضور و وحدت را معنا کردند.

و اما در کنار حضور مردم مشارکت مسئولان در انتخابات نیز چشمگیر بود به‌طوری‌که چهره‌ها از همان ساعات ابتدایی در شعب اخذ رأی حضور یافته و رأی خود را به صندوق انداختند. نکته جالب‌توجه حضور مسئولان در صف رأی‌گیری بود که بین نیم ساعت تا یک ساعت این معطلی طول کشید تا نوبت به آن‌ها برای انداختن رأیشان به صندوق برسد.

رئیسی در شهر ری: ساز و کار انتخابات اطمینان بخش است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی بعد از انداختن رأی خود برای انتخاب رئیس‌جمهور دوازدهم و نمایندگان شوراهای اسلامی شهر و روستا تهران در مسجد ارشاد میدان نماز ری، طی سخنانی در جمع خبرنگاران گفت: اصل انتخابات سازوکار اطمینان بخشی در قانون اساسی ما دارد و تمهیداتی برای جلوگیری از تخلف در نظر گرفته‌شده است تا تخلفی صورت نگیرد.

وی افزود: باید در این سازوکار اطمینان‌بخش حق‌الناس را رعایت کنیم و باید همه کاندیداها چه در انتخابات ریاست جمهوری و چه انتخابات شوراها به دلیل اطمینان‌بخش بودن سازوکار انتخابات و همچنین قابل‌پیگیری بودن تخلفات،  باید همه کاندیداها تسلیم نتیجه انتخابات باشند.

رئیسی گفت: ملت ایران در همه صحنه‌ها و حضور در انتخابات همواره افتخارآفرین بوده‌اند و یکی از افتخارات بزرگ جمهوری اسلامی حضور مردم برای شکل دادن به نهادهای کشور بوده است.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: رأی مردم در نظام جمهوری اسلامی تشریفاتی نیست، در دنیا بارأی مردم قیافه می‌گیرند و حرف آن را می‌زنند اما در نظام جمهوری اسلامی رأی مردم یک واقعیت است.

وی بابیان اینکه یکی از انتخابات مهم در کشور انتخابات ریاست جمهوری است،  خاطرنشان کرد: مردم در این انتخابات سکان‌دار قوه مجریه را انتخاب می‌کنند، چون صحبت از زندگی روزمره و وضعیت اقتصادی،  سیاست،  هنر و علم و شرایطی است که کشور ازنظر رشد در حوزه‌های مختلف می‌تواند داشته باشد، لذا این امر بسیار مهم است.

وی همچنین حضور مردم در انتخابات را حداکثری و بسیار خوب پیش‌بینی و تأکید کرد: مملکت ما کشور قانون است و برای همه جناح‌های سیاسی محوریت قانون نه در حرف بلکه در عمل باید به رسمیت شناخته شود، چراکه در کشور ما سازوکاری برای انتخابات وجود دارد وعده‌ای به‌عنوان و مجری دست‌اندرکار هستند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه اصل این سازوکار در قانون اساسی ما اطمینان‌بخش است تأکید کرد: در این سازوکار باید حق‌الناس و امانت‌داری رعایت شود.

وی تصریح کرد:درصورتی‌که رقبا پیروز انتخابات باشند،  من به نتیجه رأی مردم احترام می‌گذارم و این نتیجه برای من و همه مردم قابل‌احترام است.

قالیباف در اردبیل تأکید کرد: خدمت به مردم بدون توجه به گرایش سیاسی در اولویت باشد

محمدباقر قالیباف ظهر جمعه در حاشیه حضور در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) اردبیل تصریح کرد: بعد از انتخابات هدف اصلی تمامی مسئولان باید خدمت به خلق و مبارزه با فقر و مشکلات اقتصادی باشد.

وی افزود: مردم ایران با حضور پرشور خود در انتخابات درواقع جمهوریت نظام را جشن گرفته‌اند و وظیفه مسئولان نیز قدردانی از این حضور با خدمت بی‌منت است.

نامزد سابق دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران، نظامی بر خواسته از مردم است و خدمت در چنین نظامی به مردم موجب افتخار مسئولان است.

به گفته قالیباف مشارکت مردم حتی در ساعات اولیه انتخابات ستودنی است و درواقع برگ زرینی در تاریخ انقلاب رقم خورده است.

وی دلیل حضور خود در استان اردبیل را قدردانی از هواداران اعلام کرد و  گفت: بنده به دلیل مشغله‌های کاری روز دوشنبه نتوانستم در میان مردم اردبیل حضور یابم که ضرورت داشت با حضور در این استان از مردم غیور تشکر و تقدیر کرد.

لاریجانی در ستاد انتخابات قم: حضور باشکوه در انتخابات وزانت کشور را بالا می‌برد

دکتر علی لاریجانی قبل از ظهر جمعه در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات استان در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: بنده امروز با وزیر کشور و وزیر اطلاعات تماس داشتم و خوشبختانه تاکنون مسئله مهمی نبوده و کارها بانظم و ترتیب در حال انجام است.

وی بابیان این‌که مردم با دقت نظر در این انتخابات حضور پیدا کردند، افزود: امیدوارم این انتخابات پشتوانه‌ای برای کشور باشد.

به گفته نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، انتخابات یک رکن مهم برای تصمیم سازی و تصمیم‌گیری در کشور است.

وی با بیان این‌که انتخابات ازنظر بهبود و توسعه و آبادانی کشور نقش اساسی دارد، تصریح کرد: وقتی مردم، افراد موردنظر خودشان را انتخاب کنند مورد پشتیبانی قرار می‌گیرند و کارها عمیق‌تر و بهتر انجام می‌شود.

لاریجانی به تأثیرگذاری انتخابات در ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته نوعی به‌هم‌ریختگی امنیتی در منطقه ایجادشده و بیشتر کشورها دچار پدیده تروریسم شده و ناامن هستند، اما جمهوری اسلامی ایران با هوشیاری که وجود دارد از امنیت خوبی برخوردار است، به‌طوری‌که صاحب‌نظران بین‌المللی به این مسئله اذعان دارند.

وی حضور چشمگیر مردم در انتخابات را عامل تعیین‌کننده دانست و افزود: انتخابات پشتوانه مهمی است که هم سرعت توسعه کشور را افزون می‌کند و هم کسانی که دنبال مسئله‌سازی را پس می‌زند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: درست است که رأی دادن لحظاتی از وقت مردم را می‌گیرد ولی حضور باشکوه مردم در انتخابات خیلی از مسائل کشور را ازنظر اجرایی و منطقه‌ای حل می‌کند و وزانت کشور را بالا می‌برد.

 آیت الله جوادی آملی: شرکت در انتخابات عبادت است/ تأکید بر توجه به اشتغال و رفاه مردم

آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی قبل از ظهر جمعه رأی خود را در صندوق سیار شماره ۵۴۹ دوازهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر قم انداخت.

این استاد سطوح عالی حوزه سپس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دفاع مقدس بود که مردم را حفظ کرد، اظهار داشت: مسئولان باید مردم را که مانند ستون هستند حفظ کنند و نه فقط در هنگام رأی دادن و تشریفاتی از آنها استفاده کنند.

مردم اگر پول نداشته باشند و جیبشان خالی باشد را نمی‌توان حفظ کرد،  بدون شغل و تأمین رفاه هم نمی‌توان ستون مردم را نگه داشتوی در ادامه عنوان کرد: مردم اگر پول نداشته باشند و جیبشان خالی باشد را نمی‌توان حفظ کرد،  بدون شغل و تأمین رفاه هم نمی‌توان ستون مردم را نگه داشت.

آیت الله جوادی آملی در ادامه به جنگ‌های منطقه‌ای اشاره و گفت: کشور ما امروز در منطقه حساسی قرار دارد اما در کشور امنیت پابرجاست.

وی عنوان کرد: فرزندان ملت به استقبال شهادت می‌روند تا امنیت کشور فراهم شود و ما هم باید سپاس‌گذار مردم باشیم و ستون مردمی را حفظ کنیم.

این مرجع تقلید شیعیان در ادامه با تأکید بر اینکه حضور مردم در انتخابات عبادت است، گفت: امید است آنچه که از انتخابات امروز به نتیجه می‌رسد و فردی که انتخاب می‌شود  به مصلحت نظام باشد.

آیت‌الله علوی گرگانی: حضور حماسی در انتخابات باعث تقویت نظام می‌شود

آیت‌الله‌العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی صبح جمعه پس از انداختن رأی خود در صندوق سیار شماره ۵۴۸ دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: امیدواریم سرنوشت مملکت به دست کسی بیافتد که در عملکردش مصلحت نظام را مدنظر داشته باشد.

وی افزود از خداوند می‌خواهیم کسی که سرنوشت مملکت به دست او می‌افتد در مسیر رضای خدا قدم بردارد.

این استاد سطوح عالی حوزه ادامه داد: از ملت شریف ایران انتظار است همان‌گونه که هرسال در راستای رضایت خداوند و ائمه اطهار(ع) و بزرگان دین قدم برداشته‌اند این بار نیز پای صندوق‌های رأی حضور یابند و سرنوشت مملکت را به دست صالحان بسپارند.

آیت‌الله مصباح یزدی: کوتاهی در رأی‌دادن خسارت است

آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی قبل از ظهر جمعه پس از انداختن رأی خود در صندوق سیار شماره ۵۴۸ دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: انسانی که مختار است، باید در انتخابات شرکت کند و در سرنوشت کشور خود نباید کوتاهی کند که در این صورت به خود ضرر زده و اگر این موضوع موجب ضرر و زیان جهان اسلام شود مسئول است.

وی تأکید کرد: در روایات آمده کسی که اهتمام به امور مسلمانان نداشته باشد مسلمان نیست و عقل حکم می‌کند که انسان تا جایی که می‌تواند به جامعه خود خدمت کند و به نفع نظام قدم بردارد.

این استاد حوزه علمیه قم افزود: امام و رهبری بارها تأکید بر مشارکت در انتخابات و حضور همه‌جانبه داشته‌اند و ما معتقد به ولایت هستیم و اطاعت از ولی‌فقیه را واجب شرعی می‌دانیم.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در پایان تأکید کرد: امیدواریم ملت هر چه بیشتر پای صندوق‌های رأی حضورداشته و کاندیدای اصلح را انتخاب کنند.

آیت‌الله صافی گلپایگانی در انتخابات شرکت کرد

آیت‌الله‌العظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی صبح جمعه در نخستین ساعت رأی‌گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر رأی خود را به صندوق سیار شماره ۵۴۹ انداخت.

وی بعد از شرکت در انتخابات در سخنان کوتاهی در جمع خبرنگاران برای عزت و سربلندی مسلمانان دعا کرد و گفت: ان شاء الله دنیا و آخرت مردم ما هم از گرفتاری در امان باشد.

آیت‌الله یزدی: شرکت در انتخابات برای تقویت بنیه انقلاب مهم است

آیت‌الله محمد یزدی صبح جمعه پس از انداختن رأی خود در صندوق سیار شماره ۵۴۸ دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر، در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: انتخابات برکت فوق‌العاده‌ای دارد و برای ثبات و دوام نظام اسلامی و مردم‌سالاری اسلامی نقش مؤثری دارد.

وی تأکید کرد: در درجه اول شرکت اکثریت مهم است و این‌که همه اقشار شرکت کنند و نظرات خود را اعلام کنند.

این عضو شورای نگهبان قانون اساسی با بیان این‌که نفس حضور پای صندوق برای تقویت بنیه انقلاب اسلامی مهم است، افزود: امیدواریم ملت شریف و آگاه در این روز الهی همچون گذشته بانشاط عمومی بتوانند پایه‌های نظام را استحکام بخشند.

آیت‌الله یزدی گفت: به‌عنوان یک طلبه توصیه می‌کنم ملت شریف از هر قشر و طایفه‌ای که هستند پای صندوق رأی حاضر شوند و در ابتدای ساعت قانونی رأی خود را به صندوق بیندازند تا بهانه‌ای به دست دشمن داده نشود.

وی بر لزوم انتخاب کاندیدای اصلح تأکید کرد و افزود:‌ امیدوارم مردم پس‌ازاین همه تبلیغات، کاندیدای اصلح را انتخاب کنند. امام خمینی(ره) برای برقراری اسلام و دین قیام کرد نه برای آب‌ونان؛ بنابراین تأمین آب‌ونان مردم توسط قوه مجریه باید با دین همراه باشد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: ملت شریف ایران حتماً در پای صندوق‌های رأی حضور یابند و سعی کنند در این انتخابات نهایت آرامش، امنیت، سلامت و نشاط را حفظ کنند.

آیت‌الله حسینی بوشهری: انتخابات ایران نمادی از مردم‌سالاری دینی است/ جهان بهت‌زده می‌شود

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری صبح جمعه پس از انداختن رأی خود در صندوق سیار شماره ۵۴۹ دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم ایران قطعاً در انتخابات حضوری آگاهانه خواهند داشت.

وی در ادامه تأکید کرد: حضور انقلابی مردم نمادی از مردم‌سالاری دینی را به جهانیان نشان می‌دهد و مردم ما همواره بر تعهد خود با اسلام و انقلاب باقی‌مانده و در راستای حمایت از آرمان‌های نظام اسلامی و انقلاب حضور پرشور خود را به نمایش می‌گذارند.

امام‌جمعه قم در ادامه افزود: امروز هم شواهد نشان از حضور گسترده مردم در انتخابات دارد و نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آن‌ها هم نشان می‌دهند که خواهان حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی هستند.

وی تأکید کرد: حضور مردم در انتخابات گذشته هم جهانیان را بهت‌زده کرده و این اتفاق در این دوره هم رخ خواهد داد.

آیت‌الله مکارم شیرازی: همه باید رئیس‌جمهور منتخب را یاری کنند

آیت‌الله‌العظمی ناصر مکارم شیرازی که صبح جمعه در نخستین ساعت آغاز رأی‌گیری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا رأی خود را به صندوق سیار شماره ۵۴۹ انداخته بود در جمع خبرنگاران بار دیگر بر لزوم شرکت پرشور در انتخابات تأکید کرد و گفت: امروز روزی به‌یادماندنی در تاریخ کشور است و شواهد هم نشان از حضور گسترده مردم در انتخابات دارد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه هر فردی که پیروز انتخاب باشد باید از تمام توان و ظرفیت کشور استفاده کند، ادامه داد: مردم هم باید چه موافق و چه مخالف نامزد پیروز، در حل مشکلات او را یاری کنند.

این ستاد برجسته حوزه تأکید کرد: فرد منتخب هم نباید مسئولان را از یاران و دوستان و جناح خود انتخاب کند و باید از تمامی ظرفیت‌ها استفاده کند.

آیت‌الله سبحانی خواستار شد؛ لزوم حضور حماسی مردم در انتخابات

آیت‌الله‌العظمی جعفر سبحانی دقایقی پیش پس از شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: نظام اسلامی بر دو پایه جمهوریت و اسلامیت بنا شده و برای تحقق هر دو مورد باید دقت داشت.

این مرجع تقلید بر لزوم حضور حماسی در انتخابات تأکید کرد و افزود: باید فرد اصلح را انتخاب کرد تا جمهوریت نظام بر اساس قوانین اسلامی حرکت کند.

وی تصریح کرد: همه باید پای صندوق بیاییم و فرد اصلح را انتخاب کنیم و به حفظ نظام کمک کنیم.

محسن رضایی در قم رأی خود را به صندوق انداخت/نشاط قمی‌ها دیدنی است

محسن رضایی صبح جمعه در اولین ساعت آغاز دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر با حضور در مسجد امام حسن عسکری(ع) قم رأی خود را به صندوق انداخت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از شرکت در انتخابات خواستار حضور باشکوه و حماسی آحاد مردم در انتخابات شد و گفت: شرکت در انتخابات «آری» به نظام جمهوری اسلامی است و رأی دادن مردم هم رأی به خودشان به‌عنوان تصمیم‌گیرنده اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران است و هم رأی به نظام، ایران و رهبری است.

مردم در انتخابات شرکت می‌کنند تا جامعه ایران را به رشد و انقلاب اسلامی را به آرمان‌های خود برسانندوی با بیان این‌که مردم در انتخابات شرکت می‌کنند تا جامعه ایران را به رشد و انقلاب اسلامی را به آرمان‌های خود برسانند، اظهار کرد: مردم با مشارکت در انتخابات اعلام می‌کنند که بر ارزش‌های انقلاب اسلامی ازجمله مردم‌سالاری دینی استوار بوده و این پیام خوبی برای جامعه ایران خواهد داشت.

رضایی ادامه داد: شورونشاط مردم قم برای شرکت در انتخابات و حضور پرشور آنان در نخستین ساعات رأی‌گیری، دیدنی و بسیار خوب است.

وی با اشاره به تخریب‌هایی که در فضای مجازی علیه کاندیداها صورت گرفت، تصریح کرد: کنترل فضای مجازی به‌صورت وسیع امکان‌پذیر نبود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: جامعه ایرانی بر اساس اخلاق استوار است و امیدواریم بر حفظ اخلاق اصرار کنند، چون در صورت کمرنگ شدن اخلاق در جامعه، آسیب‌های اجتماعی افزایش می‌یابد.

آیت‌الله نوری همدانی در انتخابات شرکت کرد/ مردم حماسه‌آفرین هستند

آیت‌الله‌العظمی حسین نوری همدانی صبح جمعه در اولین ساعت از زمان انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر قم رأی خود را به صندوق انتخابات انداخت.

این استاد برجسته حوزه پس از انداختن رأی به صندوق، اظهار کرد: امیدوارم امروز مردم با حضور حماسی در انتخابات عظمتی را ایجاد کنند و مشت محکم به دهان دشمن بکوبند.

وی تأکید کرد: مردم ما در همه صحنه‌ها حماسه‌آفرین هستند و به نظام اسلامی تعهد دارند و برای حمایت از نظام ولایی اسلامی حضور دارند و فداکاری می‌کنند.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه ما در این انتخابات مشخص نکردیم که مردم به کدام‌یک از کاندیداها رأی بدهند، تصریح کرد: چند شاخص را برای انتخاب کاندیداها اعلام کردیم که مهم‌ترین آن ولایتمداری‏ و استکبارستیزی است.

وی گفت: مردم افرادی را انتخاب کنند که خدمتگزار باشند و مشکلات زندگی مردم را رفع کند.

این مرجع تقلید شیعیان اشتغال‌زایی، کاهش قیمت‌ها و مبارزه با فقر را از دیگر ویژگی‌های کاندیدای اصلح ذکر کرد و افزود: امیدوارم مردم با حضور باشکوه در انتخابات برگ جدیدی ایجاد کنند و همه در صحنه حضورداشته باشند و صحنه جدیدی ایجاد کنند.

آیت‌الله مقتدایی: مردم هوشیار هستند/ انتخابات موجب عزت نظام می‌شود

آیت‌الله مرتضی مقتدایی قبل از ظهر جمعه بعد از شرکت در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای شهر در جمع خبرنگاران عنوان کرد: شایسته‌ترین فرد برای جانشینی امام راحل، مقام معظم رهبری بودند که خبرگان رهبری در اقدامی مهم ایشان را انتخاب کرد.

وی با تأکید بر اینکه نظام اسلامی کشور ما موردعنایت امام زمان(عج) است، گفت: مردم باید کسی را که اصلح است و می‌تواند امور کشور را به‌خوبی انجام دهد انتخاب کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مردم ما همواره هوشیار هستند، ابراز داشت: مردم ما در انتخابات بسیاری شرکت داشته و باتجربه هستند و این انتخابات هم قطعاً موجب عزت و اقتدار نظام می‌شود.

 آیت الله امینی: انتخابات همواره مورد رصد کشورهای دیگر است/ پرهیز از دادن رأی سفید

آیت الله ابراهیم امینی قبل از ظهر جمعه بعد از شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر در جمع خبرنگاران گفت: امیدواریم که این حضور چشمگیر مردم باعث شود که مسئولان در حل مشکلات بخصوص در بخش ازدواج، معیشت و بیکاری موفق عمل کنند.

وی با بیان اینکه مردم ما در تمامی صحنه‌ها پشتوانه نظام هستند، ابراز داشت: حضور مردم در پای صندوق‌های رأی باعث یأس دشمنان می‌شود.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه شرکت در انتخابات وظیفه ملی و شرعی است، عنوان کرد: حضور پرشور مردم آبروی نظام است و انتخابات ایران همواره توسط کشورهای خارجی رصد می‌شود و مسئولان هم نباید حضور مردم را فراموش کنند و باید با جدیت به دنبال حل مشکلات باشند.

وی همچنین عنوان کرد: مردم از دادن رأی سفید پرهیز کنند زیرا رأی سفید فرصت‌ها را از دست می‌دهد.

آیت الله امینی همچنین به مشکلات شهر قم هم اشاره کرد و با بیان اینکه ترافیک و بیکاری از عمده مشکلات قم است، ابراز کرد: اعضای شورای اسلامی شهر هم باید برای حل مشکلات شهر قم تمامی تلاش خود را به کار بگیرند.

 آیت‌الله گرامی: مردم با شرکت در انتخابات قدرت و نشاط ملی را نشان دهند

آیت‌الله محمدعلی گرامی پیش از ظهر جمعه پس از انداختن رأی خود در صندوق دوازهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: زندگی اجتماعی با تشکیلات اداری و مدیریتی همراه است و مدیریت نیز بخش‌های مختلفی دارد که در سطح کلان می‌توان به ریاست جمهوری اشاره کرد که باید مدیری اصلح در این سمت انتخاب شود و مدیریت امور اجرایی را به دست گیرد.

این استاد برجسته حوزه تصریح کرد: ملت شریف در این روزها نظرات نامزدها را شنیده‌اند و تصمیم خود را گرفته‌اند.
 
وی تأکید کرد: امیدوارم همه مردم با شرکت در انتخابات قدرت ملی و نشاط ملی را نشان دهند و فرد اصلح را انتخاب کنند که در بعد سیاست داخلی و خارجی بتواند در راستای تحقق حق ملت مظلوم تلاش کند.

آیت‌الله گرامی گفت: ملت ایران مظلوم است و در بعد اقتصادی، سیاست خارجی و مدیریت داخلی با مشکلاتی مواجه است که امیدواریم فردی انتخاب شود که در راستای رفع این مشکلات بتواند گام‌های بزرگی بردارد.

دری نجف‌آبادی: حماسه وفاداری ملت به آرمان‌های انقلاب امروز بار دیگر رقم می‌خورد

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی صبح جمعه پس از انداختن رأی خود در صندوق رأی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در اراک اظهار داشت: ملت مؤمن و ولایتمدار کشور ما در طول چهار دهه گذشته در تمامی عرصه‌ها خوش درخشیده و قطعاً پس‌ازاین هم، همواره باعظمت حماسه‌آفرینی خواهد کرد.

وی افزود: خدا را برای این بیداری، آگاهی و حضور سپاسگزاریم و از تمام دست‌اندرکاران عرصه انتخابات از دولت، نیروهای انتظامی و نظامی، شورای نگهبان و در رأس همه رهبر معظم انقلاب قدردانی می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی بیان کرد: امروز مردم ما بار دیگر وفاداری خود را به انقلاب، امام، رهبری و شهدا اعلام خواهند کرد و با انگشتان آرم دار و عزت‌آفرین خود نشان می‌دهند که به سرنوشت و تعیین سرنوشت خود علاقه‌مند هستند.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: امیدواریم از امروز جو برادری، صفا، صمیمیت و همدلی بر کشور بیش‌ازپیش حاکم شود و با وحدت و یکپارچگی برای تحقق آرمان‌های ملی تلاش کنیم.

وی ادامه داد: رأی مردم امانت است و هرکسی صاحب این امانت شد باید خدمتگزاری به مردم را در سرلوحه امور خود قرار دهد.

آیت الله مجتهد شبستری: حضور پرشور مردم در انتخابات باعث ناامیدی دشمنان می شود

آیت الله محسن مجتهد شبستری ظهر امروز جمعه پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران به ضرورت حضور پرشور و باشکوه مردم در این انتخابات تاکید کرد و افزود: حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای دشمنان انقلاب و نظام را نا امید می کند.

وی با اشاره به اینکه تثبیت نظام جمهوری اسلامی، ناامیدی دشمنان و خوشحالی دوستان پیام اصلی انتخابات است، ادامه داد: پیام برگزاری گسترده و باشکوه انتخابات برای دشمنان این است که در این کشور نمی توانند توطئه ای علیه نظام انجام دهند.

 آیت الله مظاهری: حضور همگانی در انتخابات دشمن را از نقشه‌های خود ناامید می‌کند

آیت الله حسین مظاهری، رئیس حوزه علمیه اصفهان، صبح امروز با حضور پای صندوق رای، رای خود را برای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراها و انتخابات میان دوره ای مجلس در اصفهان، به صندوق انداخت.

ایشان پس از حضور شعبه سیار اخذ رأی در منزل ایشان اظهار داشت: امیدواریم امروز و فردا  آنچه مورد رضایت امام زمان(عج) است پیش آید.

وی شرکت در انتخابات را امری واجب برشمرد و افزود: چشم دوست و دشمن در دنیا به این انتخابات دوخته شده است و حضور پرشور و همگانی مردم در انتخابات دوستان این نظام را شاد و دشمن را از دستیابی به نقشه‌های خود نا امید می‌کند.

زعیم حوزه علمیه اصفهان با بیان اینکه شرکت مردم در انتخابات سبب تقویت نظام است که امری واجب نیز هست، بیان داشت: امنیت کشور ایران در دنیا زبانزد است و باید شکرگزار خداوند برای برقراری این انتخابات در امنیت باشیم.

وی اضافه کرد: این امنیت بی بدیل ایران از نعمات الهی است و از خداوند می‌خواهیم لطف خود را از ما دریغ نکرده و این نعمت بزرگ را از ما نگیرد.

و اما سایر مسئولان استانی نیز امروز در پای صندوق های رای حضور یافتند که به برخی از اظهار نظرها در جدول زیر اشاره می شود.

استان

سرخط اخبار انتخابات

آذربایجان شرقی

نماینده مردم تبریز در مجلس تأکید کرد؛

نقش پررنگ جوانان در برگزاری پرشور و باشکوه انتخابات

آذربایجان غربی

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات آذربایجان غربی: ۱۶۰ خبرنگار در آذربایجان غربی اخبار انتخابات را پوشش می‌دهند

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی هشدار داد: انتشار برگه رأی در رسانه خلاف قانون است/پیش‌بینی مشارکت ۶۵ درصدی

امام‌جمعه ارومیه رأی خود را به صندوق انداخت

اصفهان

نماینده مردم نطنز در مجلس: میزان مشارکت مردم در انتخابات نرخ تضمین امنیت کشور است

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان: توزیع ۱۰ میلیون تعرفه در اصفهان/۱۰۷ روستا انتخابات ندارند

نماینده برخوار، میمه و شاهین‌شهر در مجلس: مردم از حق خود برای تعیین مسئولان کشور استفاده کنند

آیت‌الله مهدوی: مردم با مشورت افراد مورد اعتماد به فرد اصلح رأی دهند

آیت‌الله مظاهری: حضور همگانی در انتخابات دشمن را از نقشه‌های خود ناامید می‌کند

استاندار اصفهان: پیش‌بینی حضور ۷۰ درصدی مردم اصفهان در انتخابات را داریم

اردبیل

فرماندار بیله سوار: مشارکت انتخاباتی در بیله سوار بیشتر از دوره‌های گذشته خواهد بود

استاندار اردبیل اعلام کرد: ۱۰۰ هزار اردبیلی در ۳ ساعت اول انتخابات پای صندوق‌های رأی آمدند

نماینده مردم اردبیل در مجلس: لیست انتخاباتی منتشر نکرده‌ام/نمایندگان قیم رأی مردم نیستند

رئیس ستاد انتخابات اردبیل اعلام کرد: مراجعه تکراری ۷۸ نفر در اردبیل به شعب اخذ رأی

البرز

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان البرز: نام یک نامزد انتخاباتی کرج در لیست نهایی چاپ نشد

فرمانده انتظامی استان البرز: ۷۰۰۰ نیروی ناجا تأمین امنیت انتخابات در البرز را بر عهده‌دارند

رئیس‌کل دادگستری البرز: تخلف انتخاباتی در البرز گزارش نشده است/آمادگی کامل دستگاه قضا

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بعد از شرکت در انتخابات: حضور مردم در انتخابات نماد مردم‌سالاری دینی است

استاندار البرز: امروز جشن حماسه‌آفرینی و حضور مردم است

ایلام

۳۷۰۰ نیرو امنیت انتخابات در ایلام را بر عهده دارند

استاندار ایلام رأی خود را به صندوق انداخت

امام‌جمعه ایلام: ملت ایران شکوه و عظمت ملی خود را به نمایش خواهند گذاشت

نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان رأی خود را به صندوق انداخت

بوشهر

امام‌جمعه بوشهر: پیروز واقعی این انتخابات مردم هستند

استاندار بوشهر: شرایط برای حضور حداکثری مردم استان بوشهر در انتخابات فراهم است

تهران

در مسجد ارشاد شهرری؛ سید ابراهیم رئیسی رأی خود را به صندوق انتخابات انداخت

محمودی شاه‌نشین به مهر خبر داد؛ کاهش حوزه‌های الکترونیکی اخذ رأی از ۱۴۷ به ۱۴۱ حوزه

انتخابات در بخشی از شهرستان پردیس از الکترونیک به دستی تغییر یافت

حضور رئیس‌کل دادگستری استان تهران در ستاد انتخابات این استان

چهارمحال و بختیاری

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری رأی خود را به صندوق انداخت

استاندار چهارمحال و بختیاری رأی خود را به صندوق انداخت

خراسان جنوبی

امام‌جمعه بیرجند : حضور پرشور مردم در ساعات نخستین نشان از انتخابات باشکوه دارد

دبیر ستاد انتخابات خراسان جنوبی: تبلیغات نامزدها در اطراف شعب ممنوع است

استاندار خراسان جنوبی خبر داد: حضور پرشور مردم خراسان جنوبی در انتخابات/۲۱ هزار نفر در ۴۵ دقیقه

خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی خبر داد؛ مشارکت ۷۰ هزار نیروی اجرایی در برگزاری انتخابات خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی خبر داد؛ اخذ بیش از ۷۰۰ هزار رأی در خراسان رضوی/وصول ۱۰۰ مورد گزارش تخلف

با حضور گسترده مردم صورت گرفت؛ استقرار ۲۰ صندوق اخذ رأی در حرم مطهر رضوی

خراسان شمالی

با حضور در مسجد انقلاب بجنورد؛ نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری رأی خود را به صندوق انداخت

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی: برگزاری انتخابات دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی است

سخنگوی ستاد انتخابات خراسان شمالی: اختلال در انتخابات الکترونیکی بجنورد به‌زودی برطرف می‌شود

خوزستان

آیت‌الله فرحانی: مردم ایران امروز دوباره مردم‌سالاری دینی را به رخ دنیا کشیدند

فرماندار آبادان:  حضور حداکثری در انتخابات عامل پایداری نظام و ملت ایران است

زنجان

دبیر ستاد انتخابات استان زنجان: تاکنون درروند برگزاری انتخابات به‌صورت الکترونیکی مشکلی ایجاد نشده است

استاندار زنجان: شعب و صندوق‌های اخذ رأی در مناطق دورافتاده و روستا فعال هستند

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان زنجان : حضور ۱۱۰ خبرنگار زنجانی برای پوشش اخبار انتخابات/حضور باشکوه است

سمنان

فرمانده سپاه ناحیه شاهرود: ۳۰۰ نفر از عوامل سپاه در تأمین امنیت انتخابات شاهرود مشارکت دارند

استاندار سمنان: انتخابات عرصه‌ای که بازنده ندارد/ ایران در زمره امن‌ترین کشورها

سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان: مردم در ساعات اولیه پای صندوق‌های رأی حاضر شوند

استاندار سیستان و بلوچستان رأی خود را به صندوق انداخت

فارس

فرماندار شیراز: هرگونه درگیری در ستادهای کاندیداهای ریاست جمهوری را تکذیب می‌کنم

آیت‌الله ایمانی: برگزاری انتخابات تجدیدقوا و تولید قدرت است

استاندار فارس: حضور گسترده مردم در شعب اخذ رأی نشان از آگاهی است

قزوین

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین: انتخابات شوراها در ۶ شهر استان قزوین الکترونیکی است

فرمانده نیروی انتظامی قزوین: ۶۰۰۰ نفر تأمین امنیت انتخابات در قزوین را بر عهده‌دارند

استاندار قزوین: جشن ملی را با حضور باشکوه مردم برگزار می‌کنیم

قم

استاندار قم: انتخابات قم بدون هیچ مشکلی در حال برگزاری است

کردستان

استاندار کردستان: حضور مردم در انتخابات مهم‌ترین پشتوانه برای اقتدار نظام اسلامی است

نماینده ولی‌فقیه در کردستان: شرکت مردم در انتخابات نشان‌دهنده استقلال و عزت ملت ایران است

کرمان

رئیس ستاد انتخابات کرمان: مشکل امنیتی درزمینهٔ برگزاری انتخابات وجود ندارد

استاندار کرمان: نظارت کامل بر فرآیند انتخابات/مشارکت مردم در کرمان بی‌نظیر است

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان: شرکت در انتخابات تکلیف شرعی است

کرمانشاه

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه: شرکت در انتخابات مصداق «آری» گفتن به‌نظام و ولایت‌فقیه است

مسئول دفتر شورای نگهبان در استان کرمانشاه: دشمنان ایران اسلامی از حضور مردم در انتخابات خشمگین می‌شوند

استاندار کرمانشاه خبر داد: تا ساعت ۱۱ بیش از ۱۵۰ هزار کرمانشاهی رأی خود را به صندوق انداخته‌اند

کهگیلویه و بویراحمد

در کهگیلویه و بویراحمد؛ ۱۸.۵هزار نفر کار برگزاری انتخابات را بر عهده دارند

دادستان یاسوج تأکید کرد: رسانه‌ها از انتشار اخبار جرائم و تخلفات انتخاباتی خودداری کنند

آیت‌الله ملک حسینی: دشمنان آرزوی عدم مشارکت مردم در انتخابات را به گور می‌برند

گلستان

مدیرکل ثبت‌احوال گلستان: ۱۵۰۰ شناسنامه المثنی در گلستان صادر شد

رئیس ستاد انتخابات استان گلستان: حضور مردم گلستان در پای صندوق‌های رأی بی‌نظیر است

معاون استاندار گلستان: رکورد مشارکت گلستانی‌ها در انتخابات شکسته می‌شود

آیت‌الله میبدی رأی خود را به صندوق سیار انداخت

رئیس ستاد انتخابات گلستان: یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار تعرفه انتخاباتی به گلستان اختصاص یافت

گیلان

مدیر روابط عمومی اداره کل ارشاد گیلان اعلام کرد: بیش از ۳۰۰ خبرنگار انتخابات گیلان را پوشش خبری می‌دهند

در نخستین دقایق آغاز رأی‌گیری؛ نماینده ولی‌فقیه در گیلان پای صندوق رأی حاضر شد

استاندار گیلان رأی خود را به صندوق انداخت

لرستان

نماینده ولی‌فقیه در لرستان: حضور مردم فوق تصور است/ملت به‌نظام و رهبری اعتقاددارند

رئیس ستاد انتخابات لرستان: ۱۷۴ هزار لرستانی تا ساعت ۱۱ رأی دادند/ همه شعب اخذ رأی فعال هستند

مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری لرستان: تائید صلاحیت کاندیداهای دو شهر/ کدها و اسامی به دستگاه‌ها وارد شد

استاندار لرستان با مهر مطرح کرد؛ دستگاه‌های اخذ رأی مشکل فنی ندارند/ در حال ورود کدهای جدید هستیم

مازندران

مسئول کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات انتخابات مازندران: انتخابات در ۶۴۲ شعب مازندران مکانیزه است

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان: انتخابات فرصت مبارک و ارزشمند تاریخی برای ملت ایران است

دادستان ساری: ۴۲ پرونده تخلف تبلیغات انتخاباتی در مازندران تشکیل شد

مرکزی

استاندار مرکزی: انتخابات عرصه اعمال اراده مردم برای اداره کشور است

نماینده مردم اراک، کمیجان وخنداب در مجلس: حضور پرشور مردم در انتخابات عامل اقتدار کشور در عرصه بین الملل است

هرمزگان

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان: ۲۵ مورد جرم و ۸۷ تذکر انتخاباتی در هرمزگان به کاندیداها داده شد

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان: ۱۰۰هزار نفر در هرمزگان از ابتدای رأی‌گیری تا ساعت ۱۰ پای صندوق‌ها حضور یافتند

همدان

رئیس ستاد انتخابات استان همدان: تا ساعت ۱۲ حدود ۲۰ درصد واجدان شرایط رأی در همدان پای صندوق‌ها رفته‌اند

استاندار همدان: منتخب ملت رئیس‌جمهور تمام مردم کشور است

امام‌جمعه همدان رأی خود را به صندوق انداخت

یزد

رئیس ستاد انتخابات استان یزد: ۲۰۰ هزار نفر تا ساعت ۱۲ در استان یزد رأی دادند/ مشارکت خوب مردم دارالعباده

دوقلوهای بافقی رأی اولی در شعبه اخذ رأی جشن تولد گرفتند

استاندار یزد و امام‌جمعه یزد رأی خود را به صندوق انداخت

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 0 =