تجلی باورهای مردمی پایبند؛

مشارکت، مشورت و انتخاب اصلح رمز حماسه‌سازی/ روزی که تاریخ ثبت کرد

شناسهٔ خبر: 3982910 -
اردبیل – استان اردبیل سراسر شور و نشاط انتخاباتی است، شوری برگرفته از بصیرت و روحیه انقلابی؛ شوری برخواسته از باورهای مردمی پایبند که با رمز مشارکت، مشورت و انتخاب اصلح بازهم حماسه‌ساز شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، تب و تاب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که بیش از یک سال فضای عمومی کشور و این استان را فرا گرفته بود، امروز به اوج رسید تا انقلاب اسلامی انتخابی مبتنی بر باورهای مردمی را به نمایش بگذارد.

باورهایی که به روز نمایش قدرت ملت ایران در برابر توطئه‌ها، روز میثاق با گفتمان امام راحل(ره) و روز تجلی اراده و خواست تک تک مردم در صف‌های وحدت تبدیل شد.

انقلاب اسلامی ایران در طول چهار دهه گذشته بالغ بر ۳۰ نمایش قدرت مردمی و تجلی باورهای ملی را به نمایش گذاشته و ثابت کرده که بهترین روش برای تداوم حاکمیت ملی این است که قدرت از سوی مردم انتخاب شود. چراکه وقتی قدرت در دست مردم باشد و از طریق آرا مردم انتخاب شود بی شک به پایه امنیت کشور تبدیل می شود، انتخاب مردم باعث عزت و اقتدار کشور شده و همین انتخابات بین مردم و حاکم وحدت ایجاد می کند.

اما آنچه از ابتدای فرآیند انتخابات این دوره تاکید شده و هم اکنون نیز مورد تاکید شدید است، مشارکت گسترده و حداکثری و انتخاب اصلح بوده و بارها در طی روزهای گذشته و در مناسبت های مختلف به آن پرداخته شده است.

حضور حداکثری و انتخاب اصلح چنان برای کشور و نظام اهمیت دارد که برای آن وظایفی تشریح تبیین و در آن موضوعات مختلفی مورد سفارش واقع شده است. چنانچه در بحث فرآیند انتخابات و از بین سه وظیفه مطرح شده دو وظیفه در همین خصوص بوده و به مشورت و انتخاب اصلح تاکید دارد.

براین اساس و برای تاکید مجدد بر اصول اصیل، در شعب مختلف استان اردبیل به میان مردم و مسئولان رفتیم تا تاکید بر انتخاب اصلح را در پای صندوق های رای و از زبان آنها فریاد بزنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با نگاه از منظر دینی و اعتقادی با برشمردن سه محوریت نقش مردم، حضور مردم و وظیفه انتخاب مردم برای انتخابات تاکید دارد که عالی ترین وجهه موضوعی انتخابات وظیفه و نقش مردم تعریف شده است.

شاکله انتخابات با حضور مردم قابل تصور است

حجت الاسلام مهدی ستوده در گفتگو با مهر با بیان اینکه سه وظیفه برای حضور مردم در انتخابات تعریف شده است، ادامه داد: شاکله انتخابات با حضور و بودن مردم قابل تصور است، بنابراین مشارکت فعالانه، مشورت و انتخاب اصلح سه وظیفه دینی و ملی در انتخابات است.

وی با اشاره به اصل ششم قانون اساسی که نظام جمهوری اسلامی را متکی به آرا مردم دانسته است، تصریح کرد: حضور گسترده و فعالانه و مسئولانه در انتخابات وظیفه مذهبی و شرعی است، انتخابات به قشر خاصی مختص نبوده بلکه تمام اقشار و افراد باید در سرنوشت کشور نقش آفرینی کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با اشاره به تاکیدات دینی و شرعی در این خصوص بویژه در گفتمان امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب متذکر شد: اگر انتخاب اصلح در انتخابات اتفاق نیافتد سرزنش برای انتخاب کننده رخ می دهد و در اینجا انتخاب اصلح اهمیت می یابد.

وی شرایط در عرصه دینی و مذهبی، اخلاقی، عرصه جهادی و انقلابی، سیاست فکری و عقیدتی، عرصه تعامل با مردم، بحث سلامت فکری و سیاسی و... را از مهمترین ویژگی های انتخاب اصلح برشمرد.

ستوده مردم ایران را هوشمندترین و با ذکاوت ترین مردم دنیا دانست و با تاکید بر اینکه این مردم در تمام صحنه های انقلاب حضور داشته اند، یادآور شد: بی شک در این انتخابات نیز مردم کسی را انتخاب خواهند کرد که علاوه بر دیانت و تعهد، شاخص های مطرح شده در گفتمان امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری را داشته باشند.

توسعه کشور در گرو حضور حداکثرث و انتخاب اصلح است

استاندار اردبیل نیز با حضور در پای صندوق رای رقم خوردن توسعه در ابعاد مختلف را با انسجام و اتحاد در پای صندوق‌های رأی قابل تحقق دانست.

مجید خدابخش با بیان اینکه امروز دو انتخابات سرنوشت‌ساز در کشور برگزار می‌شود، اضافه کرد: با انتخاب اصلح می‌توانیم زمینه توسعه مطلوب و کارگشا را فراهم سازیم.

وی حضور توام با بصیرت و شعور را پشتوانه خلق یک حماسه در انتخابات برشمرد و تاکید کرد که اتحاد و انسجام مردم با انتخاب اصلح می‌تواند زمینه‌ساز توسعه در ابعاد مختلف شود.

فرماندار اردبیل نیز با حضور در یکی از شعب اخذ رای در اردبیل انتخاب را در نظام اسلامی و انقلابی بر عهده مردم دانست و تاکید کرد که مسئولان به این انتخاب احترام و در حفظ و صیانت آرا تمام تلاش خود را بکار می گیرند.

جواد زنجانی بصیرت مردم را در لبیک به فرمان ولایت فقیه و رهبر معظم انقلاب بسیار چشمگیر دانست و بیان داشت: در وهله اول حضور میلیونی و چشمگیر در پای صندوق های رای و در وهله دوم انتخاب اصلح و به بصیرت امروز اقتدار ملت بزرگ ایران را در دنیا رقم خواهد زد.

شهروندان استان اردبیل نیز که از ساعات اولیه رای گیری در شعبه های اخذ رای حاضر شده و در صف های بهم فشرده خبر از خلق حماسه ماندگار می دهند، بر انتخاب افراد شایسته و انقلابی تاکید کردند.

قادر صفری یکی از این شهروندان است که حضور شایسته را در راس امور حکومت اسلامی امری لازم و ضروری می داند و تاکید دارد که باید با شناخت افراد شایسته در پای صندوق های رای حاضر شد.

وی تمکین به راهبری و سیاست ولایت فقیه، ولایت پذیری، تجربه و کارایی، معتقد به جاری بودن اسلام در تمامی امور و... را از شرایط افراد شایسته برای انتخاب رئیس جمهور شایسته و اعضا شورای شهر و روستا دانست.

تداوم عظمت ایران با حضور حماسی مردم

یکی دیگر از شهروندان اردبیلی هم با بیان اینکه در انتخابات ایران اسلامی امروز مردم نقش اصلی را ایفا می کنند، متذکر شد: بنابراین به فرموده رهبر انقلاب اول حضور گسترده مردم و بعد چگونگی حضور مهم است.

عزیزنیا در پاسخ به اینکه شیوه های شناخت نامزد اصلح چگونه محقق می شود، افزود: باید به نامزد و نامزدهایی رای داد که معتقد به مبانی انقلاب و امام راحل (ره)، خون شهدا بوده و ضمن کارآمدی و آشنا به درد جامعه، عدم وابستگی خود را به غرب به اثبات رسانده باشد.

این همان نکته ای است که پیش از این نیز از سوی نخبگان و مسئولان دینی و سیاسی مورد تاکید قرار گرفته است، علاوه بر این در انتخاب اصلح دوری نامزد از تعامل تزویری و ریایی با مردم و نیز توجه او به دو حوزه اقتصاد و سیاست بویژه اقتصاد مقاومتی تاکید شده است.

امروز در حالی مردم پای صندوق های رای حاضر شده اند که بی شک حضور گسترده آنها و انتخاب فرد و افراد توانا و متخصص به افزایش بیش از پیش اقتدار و عظمت ایران اسلامی در دنیا منتج خواهد شد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
8 + 8 =