گزارش میدانی از برگزاری انتخابات در اردبیل؛

صف رأی اولی‌ها برای کسب مشارکت/ دشمن خیال خام نکند

شناسهٔ خبر: 3982940 -
اردبیل – انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در حال برگزاری است. در این میان رأی اولی‌های اردبیلی با سرانگشتان آبی خود پیامی طوفانی به دشمنان بدخیال انتقال دادند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- ونوس بهنود: ۸ ساعت از انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری برای انتخاب هشتمین رئیس‌جمهور ایران سپری شده است.

در مقابل اغلب شعبات اخذ رأی شهرهای اردبیل صف‌های چندم‌تری شکل گرفته و شهروندان شناسنامه به دست منتظر مشارکت در حماسه‌ای عظیم هستند.

کهنسالان به یاد دارند که همواره در انتخابات، مردم آمده‌اند تا دشمن خیال خام نکند. آن‌هایی که چند بار از دفعات رأی دادنشان سپری شده است، هر بار انتخابات را پرشورتر از قبل توصیف می‌کنند اما در این میان شور و شعف رأی اولی‌ها ستودنی است.

مشارکت سیاسی یعنی مسئولیت ما سنگین شد

رضا احمد پور که رأی اولی است معتقد است ترکیب مشارکت سیاسی مشارکت سخت و سرشار از مسئولیتی است.

وی افزود: امروز برای اولین بار در انتخابات حضور یافتم و حس و حال عجیبی دارم. احساس می‌کنم به بلوغ فکری دست یافتم که می‌توانم در سال‌های آتی زندگی‌ام مسئولانه‌تر رفتار کنم.

آرمین خدایی نیز حس و حال خود را اینطور توصیف کرد که مشارکت سیاسی چیزی فراتر از یک تصمیم‌گیری ساده است و صرفاً نوشتن یک نام بر روی برگه رأی نیست.

وی معتقد است هر تصمیمی می‌تواند بر زندگی خود من و تمامی دوستان و آشنایانم تأثیرگذار باشد و به همین دلیل از حساسیت ویژه برخوردار است.

رد انگشت ما نقشه دشمن را خنثی می‌کند

تنها تمرین و ممارستی برای انتخابات و مشارکت سیاسی موجب شور و شعف رأی اولی‌های اردبیلی نیست.

به گفته مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل نزدیک به شش هزار نفر دانش‌آموز اردبیلی رأی اولی می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

احمد ناصری معتقد است در شرایط فعلی حضور دانش‌آموزان در صف‌های انتخاباتی پاسخی به توطئه‌ها و دسیسه دشمنان است و رأی اولی‌ها می‌توانند پاسخ کوبنده‌ای به دشمنان بدهند.

باقر حسینی رأی اولی دیگری معتقد است امنیت و آرامش امروز کشور خار چشمی بر دشمنان است و ما رأی اولی‌ها وظیفه داریم در مقابل آن ادای دین کنیم.

وی تأکید کرد: وارسته‌ترین الگوی رأی اولی‌ها، منش شهدا است و لازم است با حضور در عرصه‌های مختلف از جمله انتخابات این حق به شکل مطلوبی ادا شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 1 =