کدخدایی در گفتگو با مهر:

افراد متخلف در شعب اخذ رای، در صورت لزوم اخراج می شوند

شناسهٔ خبر: 3982965 -
سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه گزارش هایی از تخلفات در سطح شهر تهران دریافت شده است، گفت: مسئولان دفاتر نظارتی ما به این افراد تذکر می دهند و در صورت لزوم از شعب اخراج می شوند.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برنامه این شورا برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی صورت گرفته در سطح شهر تهران از قبیل توزیع تعرفه های بدون مُهر یا نام آوردن از یک نامزد خاص توسط مسئولان شعب هنگام دریافت رای مردم، اظهار داشت: تخلفاتی از این قبیل در همه ادوار انتخابات وجود دارد و گزارش هایش نیز یا از طریق نمایندگان نامزدها و یا از طریق مردم به ما ارائه می شود.

وی افزود: ما این گزارش ها را پیگیری می کنیم و اگر لازم باشد به سرعت برخورد می کنیم؛ در رابطه با نمونه های مورد اشاره نیز هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم اما همکاران ما در هیات های نظارت استانی این کارها را انجام می دهند و اگر باز هم تخلفی در جایی صورت می گیرد، تقاضا داریم که سریعتر گزارش این تخلفات را از طریق تلفن یا ایمیل روابط عمومی به دبیرخانه شورای نگهبان اطلاع دهند.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه از موارد مورد اشاره تاکنون بی اطلاع هستم، تصریح کرد: در عین حال گزارش های مشابهی به ما ارائه شده که پیگیری کرده ایم و مشکل حل شده است.

کدخدایی افزود: در این موارد دفاتر نظارتی ما پیگیری می کنند و اگر کسانی باشند که چنین تخلفاتی می کنند، حتما به آنها تذکر داده می شود و اگر لازم باشد از شعبه اخراج می شوند؛ هماهنگی خوبی هم قبل از انتخابات با نیروی انتظامی و قوه قضائیه داشته ایم و اگر لازم باشد از طریق این دو نهاد هم پیگیری می کنیم.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 10 =