استاندار اردبیل خبر داد؛

مشارکت در اردبیل بیش از میانگین کشوری است/دستگیری چند متخلف

شناسهٔ خبر: 3983040 -
اردبیل – استاندار اردبیل مشارکت مردم این استان را بیش از میانگین کشوری دانست و گفت: پیش‌بینی می‌شود مشارکت در این دوره به بالاتر از ۷۵ درصد برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید خدابخش بعدازظهر جمعه در جمع خبرنگاران تصریح کرد: میانگین مشارکت مردم در سطح کشور ۷۱ درصد پیش‌بینی شده اما به نظر می‌رسد مشارکت در اردبیل حتی بیش از میانگین کشوری باشد.

وی افزود: از ساعت هفت صبح جمعه مردم اردبیل در مقابل شعبات اخذ رأی صف کشیده بودند و تاکنون ۴۲۲ هزار نفر مشارکت کرده‌اند.

استاندار اردبیل تأکید کرد: با وجود اینکه به دقایق پایانی انتخابات می‌رسیم اما همچنان در مقابل شعبات اخذ رأی صف‌های چند ۱۰ نفری مردم اردبیل دیده می‌شود.

به گفته خدابخش پیش‌بینی می‌شود با توجه به استقبال شهروندان در استان اردبیل زمان انتخابات تا هشت شب تمدید شده است.

وی با اشاره به مشارکت ۳۸ هزار و ۸۸۰ نفر رأی اولی در انتخابات اضافه کرد: در مجموع پیش‌بینی می‌شود مردم اردبیل همچنان به شعب اخذ رأی مراجعه کنند.

استاندار اردبیل در پاسخ به سوالی در خصوص کمبود تعرفه تبلیغاتی افزود: هیچ کمبودی در تعرفه نداریم و به تعداد واجدین شرایط اخذ رای در شعبات تعرفه تامین شده است.

به گفته خدابخش حتی در صورتی که ۱۰۰ درصد واجدین شرایط در انتخابات شرکت کنند با کمبود تعرفه مواجه نخواهیم شد و در این خصوص کمبودی وجود ندارد.

دستگیری چند متخلف انتخاباتی

استاندار اردبیل در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر در خصوص نحوه برخورد با تبلیغات ادامه‌دار انتخاباتی تصریح کرد: تمامی این موارد رسیدگی می‌شود و با توجه به اتمام مهلت تبلیغات، این امر خلاف قانون و بداخلاقی است.

خدابخش تأکید کرد: به عنوان مثال پخش کارت ویزیت در روز انتخابات مشاهده می‌شود که به عقیده بنده این امر خود ضد تبلیغ است.

وی به دستگیری چند متخلف انتخاباتی اشاره کرد و گفت: این تخلفات در حاشیه است و نمی تواند اصل انتخابات را تخت الشعاع قرار دهد.

استاندار اردبیل به اعزام نیروهای کمکی به شعباتی که مواردی از تخلفات مشاهده شده اشاره کرد و بیان داشت: بی‌شک این اقدامات غیرقانونی بررسی خواهد شد و این اقدامات در نتیجه انتخابات مؤثر نیست.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 0 =