رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی:

مشارکت ۷۴درصدی مردم استان مرکزی در انتخابات/ ۷۸۸هزارنفر رأی دادند

شناسهٔ خبر: 3983563 -
اراک- رئیس ستادانتخابات استان مرکزی میزان مشارکت مردم این استان در انتخابات روز ۲۹ اردیبهشت را ۷۴.۷درصد اعلام کرد و گفت: ۷۸۸هزار نفر در این استان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها رای دادند.

به گزارش خبرنگار مهر، شکرالله حسن بیگی با اشاره آمار مشارکت به تفکیک شهرستان های استان مرکزی اظهار داشت: در شهرستان آشتیان ۱۴ هزار و ۴۷۲ نفر، اراک ۲۹۴ هزار و ۸۴۸ نفر، تفرش ۲۲هزار و ۱۸۰نفر، خمین ۶۳هزار و ۶۵۱نفر، خنداب ۳۴هزار و ۲۵۰نفر، دلیجان ۳۱هزار و ۸۶۵نفر، زرندیه ۴۶ هزار و ۱۴۸ نفر، ساوه ۱۲۰هزار و ۷۱۹نفر، شازند ۸۴هزار و ۷۷ نفر، فراهان ۲۲هزار و ۴۶۶ نفر، کمیجان ۲۳هزار و ۲۱۵نفر و محلات ۳۰هزار و ۲۳۹نفر در انتخابات ۲۹ اردیبهشت مشارکت کردند.

وی با اشاره به درصد مشارکت در شهرستان های استان افزود: طبق آمار گرفته شده در شهرستان آشتیان شاهد مشارکت ۱۰۸.۸۱درصد واجدان شرایط رای، اراک ۶۴.۲۶ درصد، تفرش ۱۰۷.۵۱درصد، خمین۷۶.۷۳درصد، خنداب ۷۸.۱۱درصد، دلیجان ۹۴.۶۵درصد، زرندیه ۱۱۱.۰۳درصد، ساوه ۶۷.۸۸درصد، شازند ۹۳.۱۳درصد، فراهان ۱۰۱.۸۲درصد، کمیجان ۷۸.۱۸درصد و محلات ۷۷.۰۱درصد بودیم.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی بیان کرد: از میان ۷۸۸ هزار و ۱۳۰ نفری که در استان مرکزی رای خود را به صندوق انداختند، ۳۹۰هزار و ۶۱۸ نفر که  ۴۹.۵۶ درصد از رای دهندگان را تشکیل می دهند مرد بوده و ۳۹۷ هزار و ۵۰۱ نفر که شامل ۵۰.۴۴درصد رای دهندگان می شود زنان بوده‌اند.

حسن بیگی خاطرنشان کرد: در انتخابات شوراهای شهری و روستایی پنج هزار و ۵۲۸ داوطلب در استان مرکزی شامل یکهزار و ۲۰۴ نامزد شوراهای شهری و پنج هزار و ۱۷۱ نامزد شوراهای روستایی با یکدیگر رقابت کردند.

وی تصریح کرد: یک هزار و ۷۰ شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و یک هزار و ۴۲۰ شعبه برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی دایر شد و ۲۵هزار نفر در استان مرکزی در انتخابات روز ۲۹ اردیبهشت ۹۶، دست اندرکار برگزاری بودند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 11 =