جبهه اصلاحات پاسخگوی هرگونه کم‌کاری شورای شهر در دوره پنجم است

اصفهان -رئیس ستاد انتخابات جبهه اصلاح‌طلبان شورای شهر اصفهان با اشاره به اینکه لیست امید پشتوانه ۲۰ حزب را به همراه دارد، گفت: جبهه اصلاحات پاسخگوی هرگونه کم‌کاری شورای شهر در دوره پنجم است.

به گزارش خبرنگار مهر، قدرت‌الله نوروزی عصر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه  یکی از برنامه‌های شورای اسلامی شهر اصفهان در دوره پنجم افزایش شادی و نشاط در جامعه است، اظهار داشت: از این رو ضروری است که با تغییر اعضای شورای اسلامی شهر رویکرد فعالیت‌های شهرداری نیز تغییر یابد و به سمت افزایش مشارکت مردم در فعالیت‌های شهرداری پیشروی داشته باشد.

وی با بیان اینکه تغییر در ساختار تشکیلاتی شهرداری به معنای نفی تخصص و بهره مندی از افراد شایسته فعال در بدنه شهرداری نیست، ابراز داشت: اصلاح طلبان قایل به استفاده از ظرفیت افراد کاربلد و شایسته هستند حتی اگر این افراد به لحاظ فکری و سیاسی با آنها مطابقت نداشته باشد.

رئیس ستاد انتخابات جبهه اصلاح طلبان شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه پس از انتخاب هیات رئیسه، انتخاب شهردار از وظایف اصلی شورای شهر است،‌اضافه کرد: اعضای شورای شهر اصفهان با حضور گسترده و رای بالای مردم انتخاب شده اند و این حضور بیانگر نیاز به تغییر است ضمن اینکه باید کرامت کارکنان شهرداری بیش از پیش حفظ شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص برخی شایعات مطرح شده در خصوص انتخاب وی به عنوان شهردار اصفهان اظهار داشت: بعد از هر انتخاباتی این شایعات عادی است و نباید به آن توجه کرد.

نوروزی در ادامه در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر در خصوص برنامه‌های در دستور کار شورای پنجم ابراز داشت: پس از افزایش جلب مشارکت مردم در فعالیت‌های این سازمان، توجه به رفع معضلات زیست محیطی که سال‌هاست اصفهان با آن دست و پنجه نرم می‌کند و همچنین پیگیری برای حل معضل زاینده رود و احیای دایمی آن در دستور کار این شورا خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه همه معضلات زیست محیطی اصفهان را می‌توان با برنامه‌ریزی درست برطرف کرد، اضافه کرد: از این باید در شهرداری برنامه های تدوین شده در شورا گام به گام در شهرداری اجرا شود.

برنامه ۱۴۰۰ شهرداری نیازمند اصلاح است

رئیس ستاد انتخابات جبهه اصلاح طلبان شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه مبنای فعالیت‌های شورای شهر و شهرداری اصفهان تا چهار سال آینده نیز اجرای برنامه ۱۴۰۰ است، بیان داشت: البته برخی از بخش‌های این برنامه نیازمند اصلاحات است که این اصلاحات نیز انجام خواهد شد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه همه فعالیت‌های شهرداری در ساخت و ساز و فعالیت‌های عمرانی خلاصه نمی‌شود، تصریح کرد: برنامه ۱۴۰۰ نیز تنها در این امر خلاصه نشده است و این در حالی است که شهرداری و شورای شهر باید در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و آموزشی نیز فعالیت داشته باشد و در برنامه  ۱۴۰۰ شهرداری اصفهان باید این موارد لحاظ شود.

نوروزی در ادامه دلیل موفقیت لیست امید در اصفهان را نتیجه دو سال کار تشکیلاتی و شش ماه کار مستمر ستادی دانست و افزود: البته باید توجه داشته باشیم که لیست امید در خیلی از شهرهای دیگر بود پولی در دیگر شهرها موفق عمل نکرد.

وی با اشاره به اینکه شورای هماهنگی اصلاحات برنامه‌ریزی برای انتخابات را در دستور کار قرار داد، اضافه کرد: اعضای اصلی جبهه اصلاحات در این انتخابات همکاری خوبی را داشتند و فضای موجود بر کشور و همچنین تلاقی دو انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر نیز در این امر تاثیر بسزایی را داشت.

رئیس ستاد انتخابات جبهه اصلاح طلبان شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه شهرداری اصفهان طی ۱۵ سال دست یک جریان بود،‌افزود: فعالیت آنها در برخی از موارد تاثیرات بسیار زیادی را داشت و این اتفاق و فاصله تعداد آرایی که افراد لیست امید با دیگر کاندیداها داشتند در شهر اصفهان قابل توجه بود چرا که شهر اصفهان شرایط خاص و متمایز نسبت به دیگر شهرهای کشور دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه لیست امید اصفهان پشتوانه ۲۰ حزب را به همراه دارد،‌ افزود: چنانچه این افراد نسبت به تعهدات خود عمل نکنند این احزاب باید پاسخگو باشند چرا که تک تک اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در دوره پنج شناسنامه دار هستند.

نوروزی با تاکید بر اینکه پاسخگویی و شفاف‌سازی در فعالیت‌های شهرداری اصفهان از دیگر برنامه‌های در دستور کار شهرداری اصفهان است، اضافه کرد: شفاف‌سازی حق مسلم مردم است و این در حالی است که در شهرداری های کشور کمتر مورد قرار گرفته است و سعی داریم در شهرداری اصفهان این مهم را جامه عمل بپوشانیم.

وی با اشاره به اینکه شهرداری اصفهان در دوره‌های گذشته دچار بی سازمانی شده است، تصریح کرد: مردم شهر اصفهان در ارتباط با شهرداری دچار عزلت اجتماعی شده‌اند و از این رو با افزایش جلب مشارکت شهروندان درصدد سازمان‌دهی به شهرداری هستیم.

رئیس ستاد انتخابات اصلاح طلبان شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه با تاکید بر اینکه چنانچه شورای اسلامی شهر اصفهان بخواهند در شهرداری تغییری ایجاد کنند باید مدیری را انتخاب کنند که قدرت تغییر داشته باشد،‌ افزود: چه بسا که شهردار فعلی به فعالیت خود ادامه دهد اما باید نسبت به شایسته سالاری توجه بیشتر صورت پذیرد.

وی با تاکید بر اینکه برخی ها شایعاتی در خصوص تغییرات کلی در شهرداری را مطرح کرده و سعی در ایجاد اختلال در روند فعالیت‌های شهرداری دارند، ابراز داشت: این در حالی است که کارکنان شهرداری باید توجه داشته باشند که در ادامه فعالیت خود با قدرت جلو بروند و خود را درگیر این گونه شایعات نکنند.

کد خبر 3986241

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha