دبيركل ناتو با تاكيد بر تداوم حمايت از روند برقراري امنيت در افغانستان، رفتارهاي بي شرمانه نظاميان آلماني را با كشته شدگان افغاني، سبب خدشه دار شدن وجهه ناتو قلمداد كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر،"ياپ هوپ شفر"درگفتگو با راديو دولتي آلمان اظهار داشت : افغانستان در حال حاضر براي دستيابي به ثبات بيش از هر چيز به آموزش نياز دارد.

وي درباره حضور نظاميان حافظ صلح آلمان در افغانستان اظهار داشت : آلمان تا كنون حضور موثري در افغانستان از خود به نمايش گذاشته است .

وي با اشاره به انتشار تصاويري از هتك حرمت كشته شدگان افغان از سوي نظاميان آلماني تصريح كرد : انتشار اين اخبار نه تنها چهره آلمان، بلكه وجهه ناتو را نيز مخدوش كرده است .

" آنجلا مركل " صدراعظم آلمان نيز در واكنش به اين مسئله تصريح كرد : دولت آلمان به شدت اين امر را بررسي خواهد كرد.

دبير كل ناتو در ادامه خاطر نشان كرد : نيروهاي ناتو با استقرار در مناطق پرخطر افغانستان مانند منطقه هاي شمالي و جنوبي، براي بهبود سريع شرايط اين كشور تلاش مي كند.

"شفر" گفت : مبارزه با تروريسم، مبارزه با گسترش مواد مخدر و تامين امنيت در افغانستان در سايه آموزش نيروهاي نظامي و مردمي اين كشور مي تواند از سرعت بيشتري برخوردار باشد.

وي درباره افزايش تعداد نظاميان ناتو در افغانستان اظهار داشت : ناتو در چند مرحله، نيروهاي خود در افغانستان را افزايش داد و در حال حاضر نيز طرحي را در همين راستا دنبال مي كنيم . 

اين در حالي است كه دبير كل ناتو به تازگي در يادداشتي در روزنامه بيلد ام زونتاگ نوشت : نبايد افغانستان را به حال خود واگذار كنيم .

وي افزود : افغانستان هنوز در معرض خطر حملات تروريستي قرار داد كه بايد با حمايت ساير كشورها احتمال اين خطر را كاهش  داد.

کد خبر 398642

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha