هيات دولت آيين‌نامه اجرايي ماده 19 قانون الحاق موادي به قانون تنظيم مقررات مالي دولت را تصويب كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، هيات وزيران، آيين‌نامه فوق را به پيشنهاد مشترك وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور و بانك مركزي جمهوري اسلامي و به منظور حمايت از طرح هاي مشترك توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات كه توسط شركتهاي ايراني با شركاي خارجي با ديگر شركت هاي ايراني انجام مي شود، تصويب كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور، به موجب اين آئين نامه به شركتهاي دولتي كه براي اجراي طرح هاي مشترك توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات با شركتهاي خصوصي و تعاوني قرار داد منعقد مي كنند اجازه داده شده است كه هر سال اعتباري را در بودجه سالانه شركت براي حمايت از شركتهاي طرف قرار داد براي پرداخت تسهيلات و تضمين قرار دادهاي مربوط به خود پيش بيني كنند.

شركتهاي ثبت شده ايراني بخش خصوصي يا تعاوني كه به طور مشترك با شركاي خارجي يا ايراني يا به صورت مستقل طرح هاي مشترك اجرا مي كنند مشمول اين حمايت مي شوند.

به موجب اين آئين نامه اجرايي، تسهلات مالي شركت حمايت كننده از محل منابع داخلي خود و بدون دريافت سود و دريافت كارمزدي معادل 2 درصد است اين تسهيلات در هر طرح فقط يك بار و از يك شركت حمايت كننده و تا سقف حداكثر 50 درصد مبلغ قرار داد في ما بين پرداخت خواهد شد.

علاوه بر اين هيات وزيران به شركت حمايت كننده اجازه داده است با شركت مشمول حمايت قرار داد ضمانت منعقد كند دراين قرارداد شركت حمايت كننده متعهد مي شود در صورتي كه شركت مشمول حمايت به تعهدهاي خود نسبت به طرف سوم قرار داد مشاركت براي اجراي طرح هاي ياد شده عمل نكرد وجه الضمان پيش بيني شده در قرار داد را به صورت متناسب به ذي نفع بپردازد.

در اين صورت شركت حمايت كننده مجاز است درصورت الزام به پرداخت مبلغ ضمانت نامه صادر شده از سوي بانك ها وجوه پرداختي بابت تضمين قرارداد را از مطالبه ها و دارايي هاي شركت مشمول حمايت نزد خود كسر و برداشت كند و در صورت عدم وجود چنين دارايي هايي براي وصول مبلغ هاي پرداختي شركت مشمول حمايت را تحت تعقيب قانوني قرار دهد.

کد خبر 398647

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha