نمي توان انتظار خدمات حمايتي از سازمان تامين اجتماعي داشت

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي گفت: تلاش داريم ساز و كارهاي تامين اجتماعي را به مسير بيمه اي سوق دهيم و اين واقعيت را به افكار عمومي و تصميم گيران بقبولانيم كه از يك سازمان بيمه اي نمي توان انتظار عملكردهاي حمايتي داشت.

به گزارش خبرگزاري مهر ، مهندس داود مددي در گردهمايي فعالان تشكل هاي كارگري ، كارفرمايي و بازنشستگي افزود: متاسفانه بسياري از روش هاي اجرايي سازمان تامين اجتماعي از ابتدا تا كنون بر اساس ديدگاه اعتماد نكردن به مردم بنا نهاده شده است اين نگاه تا كنون منجر به آن شده است كه هزاران متر مربع از فضاهاي ساختمان هاي سازمان تامين اجتماعي به بايگاني مدارك هويتي بيمه شدگان اختصاص يابد.

وي با اشاره به اين موضوع كه براي حل مشكلات تامين اجتماعي بايد در ابتدا به تغيير نگرش رفتار و ذهنيت ها توجه كرد ، گفت: براي اصلاح نگرش و ديدگاه ها ، نيازمند فرهنگ سازي هستيم و فرهنگي سازي نيازمند زمان و كمك و راهنمايي تشكل هاي كارگري و كارفرمايي به تامين اجتماعي و شركاي اجتماعي اين سازمان است.

مددي تصريح كرد: سازمان تامين اجتماعي يك صندوق انفرادي است و در حال حاضر درصدد كنترل نسبت بيمه پردازان به مستمري بيگران هستيم. نسبت بيمه پردازان در گذشته 24 بيمه پرداز به يك نفر مستمري بگير بوده و در شرايط فعلي اين نسبت 6 به يك تبديل شده است ، به گونه اي كه 6 نفر بيمه پراخت مي كنند و يك نفر بازنشسته مي شود.

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي خاطر نشان كرد: در تهران در هر 2 دقيقه يك نفر بازنشسته مي شود اما آيا در هر 2 دقيقه 6 نفر مشغول به كار مي شوند كه بايد گفت براي تداوم فعاليت اين سازمان اصلاحات را آغاز كرده ايم و در اين راه نيازمند كمك و راهنمايي كارآفرينان و كارگران هستيم.

کد خبر 398658

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha