خراسان رضوي بيشترين داوطلب؛ قم كمترين/ اسامي نهايي داوطلبان شوراها 25 آبان اعلام خواهد شد

حشمت الله فلاحت پيشه اعلام كرد بيشترين آمار ثبت نام كنندگان در انتخابات شوراها متعلق به استان خراسان رضوي و كمترين تعداد از آن استان قم بوده است.

حشمت الله فلاحت پيشه سخنگوي هيات مركزي نظارت بر انتخابات شوراها در گفتگو با خبرنگار "مهر" با بيان اين مطلب، افزود: در برخي از روستاهاي سراسر كشور حد نصاب لازم براي انتخابات شوراها شكل نگرفته ، بنابراين در اين روستاها، شوراي روستا تشكيل نخواهد شد و بيشترين ضرر اين موضوع متوجه روستائيان خواهد بود.

وي با اشاره به اينكه در تاريخ 18/8/85 نظر نهايي هيات هاي اجرايي در خصوص نام نويسي كنندگان در انتخابات شوراها اعلام مي شود، اظهار داشت: از تاريخ 19/8/85 تا 25/8/85 هيات هاي نظارت در خصوص افرادي كه رد صلاحيت شده اند نظر خود را اعلام خواهند كرد و در تاريخ 25/8/85 اسامي افرادي كه در انتخابات شوراها تائيد صلاحيت شده اند به صورت نهايي اعلام خواهد شد.

سخنگوي هيات مركزي نظارت بر انتخابات شوراها همچنين گفت: از زماني كه تائيد صلاحيت ها اعلام مي شود تا 2 روز پس از برگزاري انتخابات يعني تا تاريخ 26 آذر ماه، هيات هاي اجرايي و نظارت ظرف 5 روز مهلت دارند با برگزاري جلسه مشتركي به شكايات داوطلبين رسيدگي نمايند و پاسخ نهايي را اعلام نمايند.

فلاحت پيشه به هيات هاي نظارت توصيه كرد تا عدالت را در برگزاري انتخابات شوراها به خوبي رعايت نمايند ، چراكه بر طبق تبصره 2 ماده 60 انتخابات شوراها، هيات هاي مركزي اين اجازه و اختيار را دارند در صورت مشاهده هر گونه تخلفي آنان را از ادامه انجام فعاليت ها باز دارند.   

کد خبر 398768

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha