بیماری تب کریمه با رعایت بهداشت کنترل می شود

قزوین- کارشناس ارشد دامپزشکی استان قزوین گفت: برای جلوگیری از بروز بیماری مشترک انسان و دام با نام تب کریمه کنگو سمپاشی بموقع امکان دامی و نظارت بر عرضه گوشت سالم ضروری است.

محمد فرحی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: ویروس عامل بیماری مشترک تب خونریزی دهنده کریمه -کنگو توسط انگلهای خارجی و یا تماس انسان با لاشه و ترشحات دام آلوده، بیماری را منتقل می کند.

کارشناس ارشد انگل شناسی دامپزشکی استان قزوین بیان کرد:همزمان باآغاز ماههای گرم سال فعالیت کنه ها افزایش پیدا کرده و ویروس عامل  بیماری تب خونریزی دهنده کریمه -کنگو (مشترک بین انسان و دام) را به دام یا انسان منتقل می کنند.

فرحی تصریح کرد: بیماری CCHF به عنوان یک بیماری شغلی برای قصابان، کارگران کشتارگاهها، افرادی که به نحوی با گوشت گرم سرو کار دارند و دامپزشکان مطرح است و در صورتیکه اصول بهداشتی در مواجهه با دام و لاشه کشتار شده رعایت نشود و تهیه و مصرف گوشت و آلایش دامی از مراکزی که دامپزشکی برآنها نظارتی ندارد صورت گیرد می تواند برای عموم مردم نیز مخاطره آمیز باشد.

این کارشناس دامپزشکی گفت: یکی از راههای پیشگیری از شیوع بیماری تب کریمه -کنگو مبارزه با کنه ای از جنس هیالوماست که دامداران می بایست با سمپاشی به موقع جایگاه نگهداری دام و همچنین سمپاشی بدن دام، از افزایش کنه های ناقل بیماری جلوگیری کنند.

فرحی به عموم مردم توصیه کرد: از ذبح دام در محیط خارج از کشتارگاه اکیدا خودداری کرده و برای تهیه گوشت مصرفی خود، به مراکز تحت نظارت دامپزشکی مراجعه کنند.

وی بیان کرد: دامهای اعزامی به کشتارگاه قبل از ورود به خط کشتار، توسط دامپزشکان مورد معاینه قرار می گیرند و پس از کشتار نیز لاشه ها بازرسی شده ودر صورتی که مورد تایید دامپزشکی باشند، ۲۴ ساعت در محیط سردخانه نگهداری می شوند تا با پایین آمدن PH ودمای گوشت، ویروس عامل بیماری که معمولا علامت مشخصه ای ندارد، غیر فعال شود.

کد خبر 3989273

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =