سند ۲۰۳۰ موجب غفلت مسئولین از سند تحول بنیادین شد

رئیس سابق سازمان مدارس غیر دولتی با بیان اینکه تعهد به اجرای سند ۲۰۳۰ موجب غفلت از سند تحول بنیادین شد، گفت: اجرای درست سند تحول بنیادین نتیجه بهتری از سند۲۰۳۰ دارد.

فرشته حشمتیان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره سند ۲۰ ۳۰، اظهارداشت: سند ۲۰۳۰ یک سند وارداتی به کشور است. بنده اعتقادی به سند ۳۰ ۲۰ ندارم.

وی افزود: هنگامی که سند تحول بنیادین آموزش وپرورش را در مقابل سند ۲۰۳۰ داریم،  اگر ضمانت اجرایی آنگونه که  مورد انتظار شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است، در مسیر ظهور گذاشته شود قطعا نتیجه ای بهتر از سند ۲۰۳۰ برای جامعه خواهد داشت.

معاون سابق وزیر و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی  وزارت آموزش وپرورش بیان کرد: ما برای اجرای سند ۲۰۳۰  باید مجری برنامه حکومت یکپارچه در سازمان ملل باشیم. به هر حال ایران در اجلاس شرکت کرده است و متعهد به اجرای سند شده است اما در این تعهد غافل از سند تحول وزارت آموزش و پرورش بوده است.

معاون سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان و دفاع مقدس، تصریح کرد: سند ملی آموزش ۲۰۳۰ برنامه ریزی دفتر یونسکو در ایران بوده است. با تشکیل کارگروه زمینه برای رونمایی فراهم شد که مسیر مناسب خود را پیش نبرد.

وی ادامه داد: به نظرم رهبران کشورهای عضو سازمان ملل در اجلاس عالی رتبه خود، ا ین فضا را فراهم کرده اند تا کشورها را زیر چتر خود ببرند.

حشمتیان افزود: باتوجه به اینکه ایران به اصول و ارزش های خود پایند است ضرورتی ندارند این برنامه را اجرایی کند. چراکه وزارت آموزش وپرورش خود در سند تحول بنیادین بسیار کار کرده است.

وی گفت: در واقع مولفه هایی که در آموزش ۲۰۳۰ مورد نظر بوده است با چهارچوب اصول ارزشی ما تطابق ندارد.

کد خبر 3992055

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =