بررسی علت اخذ برائت نامه از بیماران تالاسمی برای تزریق خون

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: اخذ برائت نامه از بیماران تالاسمی بعد از هر بار مراجعه به بیمارستان جهت تزریق خون، منطقی نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمهدی فرشادان در خصوص اخذ برائت‌نامه از بیماران تالاسمی در بیمارستان‌ها هنگام تزریق خون، اظهارداشت: در سیستم پزشکی رضایت اولیای دم شرط لازمه فرایند درمان هر بیمار است، به خصوص برای انجام اعمالی چون جراحی‌ها یا بستری در بیمارستان رضایت مذکور باید اخذ شود تا شبهه‌ای از نظر تخلفات ایجاد نشود.

وی تصریح کرد: اخذ برائت نامه از بیماران تالاسمی نیز در راستای فرایند مذکور انجام گرفته است، اما در گذشته چنین نبود، بنابراین باید علل انجام این اقدامات بررسی شود.

فرشادان افزود: در حقیقت اخذ برائت نامه از بیماران برای انجام اقدامات درمانی خاص مانند جراحی ضروری است اما اخذ برائت نامه به شکل دائمی از بیماران چون تالاسمی که مراجعات بسیار به بیمارستان دارند جای بسی تامل دارد چراکه برای هر مرتبه تزریق خون نیاز به کسب رضایت نیست.

عضو پزشک کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، تاکید کرد: بیماران تالاسمی مراجعات بسیاری در ماه و سال به بیمارستان‌ها جهت تزریق خون دارند؛ بنابراین می‌توان برائت‌نامه‌ای را همان ابتدا از این افراد دریافت کرد، در واقع اخذ برائت‌نامه در هر بار مراجعه منطقی نیست.

پیش از این، مجید آراسته رئیس انجمن تالاسمی گفته بود که اخذ برائت‌نامه از بیماران تالاسمی در بیمارستان‌ها به هنگام تزریق خون از نظر اخلاقی و حقوقی با مشکل روبروست.

کد خبر 3996338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =