امام خمینی فرهنگ «مقاومت» را در میان ملتها زنده کرد

معاون ارتباطات بین الملل مجلس وحدت مسلمین پاکستان اعلام کرد که امام خمینی فرهنگ مقاومت را در میان ملت ها زنده کرد و امام خامنه ای نیز به نقطه امیدی برای مستضعفان تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید «شفقت حسین شیرازی» معاون ارتباطات بین الملل مجلس وحدت مسلمین پاکستان  در گفتگو با خبرنگار مهر دیدگاه خود را درباره تاثیر افکار امام خمینی بر تحولات منطقه و کشورهای اسلامی تشریح کرد.

وی در همین رابطه بیان داشت: امام خمینی با پیروز کردن این انقلاب، آرزوی انبیا و پیامبران را زمانی که ظلم جهان را فراگرفته، برآورده کرد. ایشان برای ما روشن کردند که اسلام دو نوع آمریکایی و حقیقی دارد. در حال حاضر مشاهده می کنیم که رئیس جمهوری آمریکا با حضور در ریاض با سران کشورهای عربی دیدار می کند و حرف از اسلام می زند! این موضوع را امام خمینی دهها سال قبل به ما تذکر دادند زیرا دشمن را به خوبی می شناختند و ایمان داشتند که اسلام قدرت اداره زندگی فردی و اجتماعی تمام بشریت را دارد. امام خمینی به مردم نیز بسیار اعتماد داشتند و معتقد بودند در صورت حضور مردم در صحنه و میدان، وضعیت قابل تغییر است. در حال حاضر نیز خروج مردم مستضعف در مناطق مختلف جهان برای احقاق حقوقشان به برکت امام خمینی است.

شیخ شفقت الشیرازی افزود: از جمله برکات انقلاب و حضور امام خمینی، شاگرد ایشان یعنی امام خامنه ای هستند که راه امام خمینی را ادامه می دهند و همگان به رهبری، مدیریت و حکمت ایشان اعتراف دارند. تمام دستاوردها و پیروزی های کنونی انقلاب نیز به برکت رهبری امام خامنه ای است و ایشان با قدرت و جرأت با دشمنان این امت اسلامی مقابله می کند و به نقطه امیدی برای مستضعفان و مظلومان تبدیل شده است. تمام شکست های دشمنان نیز به دلیل حکمت و رهبری ایشان است و امام خامنه ای همچون امام خمینی راه را برای مستضعفان و مظلومان روشن می کند.

وی در پایان، پیروزی انقلاب اسلامی را رویدادی تاریخی دانست و اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مسیر تاریخ عوض شد. امام خمینی فرهنگ مقاومت، ایستادگی و مبارزه را در میان ملتها زنده کرد و به آنها آموزش داد. مردم و ملتها در کشورهای اسلامی و عربی زمانی که این فرهنگ را آموختند و نتیجه آن را در میان مردم ایران دیدند، امید پیدا کردند؛ زیرا فهمیدند که بدین طریق قادر خواهند بود همانند مردم و ملت ایران از یوغ استکبار جهانی به ویژه آمریکا و صهیونیسم آزاد شوند.

کد خبر 3996426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =