شماره ۱۸ مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

شماره هجدهم مجله ایران‌مهر با نمایه گزارش‌های استانی و مروری بر رویدادها و تصاویر ماه گذشته منتشر شد.

خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها: مجله «ایران‌مهر» که به‌صورت دیجیتال منتشر می‌شود فرصتی برای مرور رویدادهای استان‌های مختلف از دریچه نگاه خبرنگاران استانی مهر است، رویدادهایی که در قالب گزارش و گفتگو پیش روی نگاه مخاطبان خبرگزاری مهر قرار می‌گیرد.

این شماره مجله «ایران‌مهر» حدود ۵۰ گزارش در موضوعات مختلف از ۳۱ استان کشور را در برمی‌گیرد تا تصویری از دغدغه‌های مهم استانی را پیش روی مخاطب قرار دهد. دغدغه‌هایی که برخی از آن‌ها در روستایی دورافتاده رقم می‌خورد و برخی از آن‌ها در مرکز استان؛ برخی از آن‌ها فرصت‌ها را به رخ می‌کشد و برخی تهدیدها را به چالش.

در بخش جامعه این شماره مجله «ایران‌مهر» به خراسان رضوی سفر می‌کنیم، جایی که زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله آمد تا پای مسئولان به روستا باز شود»؛ اما لبخند هم تلخی کلامش را نمی‌گیرد؛ اینجا تن مردم سال‌هاست می‌لرزد و حالا «آوارگی» هم درد مضاعف شده است.

آشنایی با مردی که آبادان را «برزیل» کرد، «انگشتانی که قطع می‌شوند تا قم دومین قطب تولیدات چوبی کشور شود»، «مقابله با ریزگردهای تهران؛ شاید وقتی دیگر»، «وعده‌های دولتی برای دریاچه ارومیه آب نشد» و «ویراژ مرگ در شهر»از دیگر گزارش‌های بخش جامعه این شماره مجله «ایران‌مهر» است.

در بخش فرهنگ گریزی به آغاز دهه سوم سعدی شناسی زده و با متخصصان و کارشناسان در این حوزه به گفتگو خواهیم نشست. قهر مردم با یار مهربان، «خروج از نگاه دلال مأبانه به بازیگری»، «برای نباختن جامعه وارد بازی شویم»، «اندرونی غریبه در خانه‌های اردبیل »و «خاستگاه تئاتر ایران یک سالن دارد» از دیگر مطالب بخش فرهنگ و هنر شماره هجدهم «ایران‌مهر» است.

طوفان شن در شرق کرمان بقایای یک تمدن تاریخی را از دل خاک خارج کرده است و تصاویر منتشرشده و گزارش‌های محلی بر این امر صحه گذاشته‌اند اما میراث فرهنگی انکار می‌کند؛ مشروح این گزارش را در این شماره از مجله «ایران‌مهر» می‌خوانیم.

«تابش سنت و فرهنگ از دریچه پنجره‌های مشبک»، «حوض و شمعدانی از خانه ایرانی‌ها رفت»، «خزان تکیه باغ‌های منحصربه‌فرد ایرانی»، «پایتخت جهانی سفال ترک برداشت» و «روایت ابرهای سربه‌راه» از گزارش‌هایی است که برای خواندن آن‌ها باید به بخش میراث مجله «ایران‌مهر» مراجعه کنید.

پروژه امتداد اتوبان شهید همت تا کرج در دولت نهم مطرح، تائید و تصویب شد تا معضل ترافیک میان دو کلان‌شهر کرج و تهران را حل کند، اجرای این پروژه که قرار بود دردی از این معضل دیرینه دوا کند به کرج که نرسید هیچ، پای ترافیک را هم به بیراهه کشاند؛ برای خواندن این گزارش به بخش اقتصاد مجله «ایران‌مهر» مراجعه کنید.

«نفس تنگ خرده‌فروشان با گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای خارجی»، «سود چند برابری دلالان از فروش خرما»، «الماس» خاویار ایران درراه بازارهای جهانی، «از کفش تا فرش پایتخت گردشگری ۲۰۱8»، تولید داخلی «مات» شد، خبرساز شدن مسکن مهر پردیس و « ظرفیت پنهان اشتغال در قطب ذخایر معدنی» از دیگر گزارش‌های این شماره مجله ایران‌مهر است.

برای دریافت شماره هجدهم مجله «ایران‌مهر» اینجا کلیک کنید.

کد خبر 4002677

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =