۶۱ درصد جمعیت شهر اهر از پزشک خانواده بهره مند شده اند

اهر - رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر گفت: ۶۱ درصد جمعیت شهری اهر برای نخستین بار از طرح پزشک خانواده بهره مند شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران ضمن تشریح وضعیت بهداشت و درمان این شهرستان، به بیان دغدغه ها و دستاوردهای این حوزه پرداختند و به سئوالات خبرنگاران در این خصوص پاسخ دادند.

بهره مندی ۶۱ درصد جمعیت شهر اهر از پزشک خانواده

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر در این نشست با تاکید بر اینکه تمامی پرسنل شبکه بهداشت و درمان اهر هم قسم شده اند و تاکید دارند تا شبکه بهداشت اهر سرآمد شبکه بهداشت سایر شهرستان ها و استان باشد، اظهار کرد: برای این ادعا سعی کرده ایم و می کنیم و به این ادعا عمل هم می کنیم به طوری که سال گذشته شاخص های نظام سلامت را در شهرستان اهر به طور بسیار مطلوب ارتقاء داده ایم.

علی نیری پور ادامه داد: تا سال های گذشته تا زمانی که فردی بیمار نمی شد کسی کاری نداشت ولی امروز این رویه را با اجرای طرح تحول نظام سلامت تغییر داده ایم در حالی که منتظر نمی شویم تا فردی بیمار شود و به پزشک مراجعه کند بلکه طی تماس با خانواده های اهری، آنها را به حضور در مراکز بهداشت و درمان دعوت می کنیم تا از بیماری هایی که همه از آن اطلاع ندارند را بیماریابی کنیم.

وی اضافه کرد: تاکنون ۶۱ درصد جمعیت شهری اهر با ویزیت برای نخستین بار از طرح پزشک خانواده بهره مند شده اند و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال جاری مردم کل شهر اهر را از طرح پزشک خانواده بهره مند سازیم.

نیری پور با اشاره به اینکه تا پیش از اجرای طرح پزشک خانواده شاخص بیماریابی در زمینه بیماری دیابت ۱.۷ درصد بود، گفت: ولی پس از اجرای این طرح شاخص بیماریابی در زمینه بیماری دیابت به بیش از ۳ درصد رسیده است به طوری که شاید قبلا بیماری از بیماری خود خبر نداشت مگر اینکه دچار عارضه شود اما اکنون با اجرای این طرح ضمن اینکه بیماریابی می کنیم بلکه درمان آنها را از همان لحظه توسط پزشکان آغاز می شود.

ساماندهی شغل های مزاحم در اهر از وظایف شهرداری است

معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر نیز در این نشست خبری اظهار داشت: یکی از مصوبات شهرداری اهر ساماندهی و بهسازی کوچک چای همانند مهرانه رود تبریز بوده و فرمانداری نیز این مصوبه را تایید کرده است و اجرای این پروژه وابسته به توان مالی شهرداری است و بهداشت محیط نزدیک به ۸۰ درصد فاضلاب هایی که به کوچک چای شهر اهر تخلیه می‌شد را حذف کرده است.

اکبر فیروزی فرد با اشاره به اینکه ساماندهی دامداری ها، شغل های مزاحم، سروریس های بهداشتی شهری، ترمینال و جمع آوری پساب های محلی از وظایف شهرداری اهر است، افزود: بهداشت در این حوزه ها تنها نظارت می‌کند و وظیفه اجرایی ندارد و وظیفه اجرایی بهداشت محیط  تنها کنترل و نظارت بهداشتی بر امکان و مواد غذایی استو نظارت مستقیمی می‌کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص این‌که احشام در نقاط مختلف شهر اهر بسیار دیده می‌شود و مردم از این بابت ناراضی هستند برای اینکه بتوان از تردد احشام در شهر اهر جلوگیری کرد متولی اصلی چه کسی است؟ گفت: تا سال‌های گذشته تعداد دامداری های سنتی در شهر اهر شاید بالای هزار مورد بود که ساماندهی کردیم و این دامداری ها را به حاشیه شهر اتقال دادیم و در حال حاضر مقرر شده تا کمسیون شغل مزاحم توسط شهرداری اهر تشکیل شود.

فیروزی فرد ادامه داد: گاهاً تصاویر ناخوشایندی از عبور و مرور احشام در خیابان های شهر اهر مشاهده می‌شود و این اقدام دامداران در سطح شهر به‌نوعی برای شهروندان مزاحمت ایجاد می‌کند قطعاً رسیدگی به این موضوع از وظایف شهرداری بوده و باید به آن رسیدگی کند.

معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان اهر از برگزاری جلسه ای با حضور اعضای منتخب شورای اسلامی شهر اهر در آینده ای نزدیک جهت بررسی مشکلات حوزه شهری خبر داد، خاطرنشان کرد: جلسه ای با اعضای شورای شهر اهر جهت ارائه مشکلات شهری خواهیم داشت و تمامی مشکلات شهری را به اطلاع آنها خواهیم رساند تا این مشکلات بر اساس اولویت در برنامه کاری خود مدنظر قرار دهند.

کد خبر 4003343

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =