پادشاه اردن عصر ديروز طي سخنراني در هلند با اشاره به حقوقي كه مسلمانان بايد در كشورهاي اروپايي از آن برخوردار باشند، گفت: مسلماناني كه در اين كشورها زندگي مي كنند بايد با آزادي بتوانند عبادات و مراسم ديني خود را با پايبندي به ارزشها و قوانين ملي آنها اجرا كنند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از الدستور، ملك عبدالله دوم پادشاه اردن عصر ديروز در ديدار با رئيس جمهور هلند با عنوان" رسالت اسلام و تفاهم ميان ملتها" در ميان ديپلماتها، سياستمداران و انديشمندان اين كشور سخنراني كرد و گفت: اقليت مسلمانان ضمن حفظ هويت اسلامي خود بايد شهرونداني مفيد براي جامعه اي كه در آن زندگي مي كنند، باشند.

وي افزود: مسلماناني كه در كشورهايي مانند كشورهاي اروپايي زندگي مي كنند بايد از عدالت قوانين بهره برده و با آزادي كامل، عبادات و مراسم ديني خود را با پايبندي به ارزشها و قوانين ملي آن كشور اجرا كنند.

پادشاه اردن خواستار معرفي نقش اقليت مسلمان در اروپا شد و در اين راستا از مسلمانان مقيم كشورهاي اروپايي خواست تا در امور جوامع غربي مشاركت بيشتري داشته باشند.

ملك عبدالله دوم ياد آور شد: اسلام به كناره گيري از پيشرفت دستور نمي دهد و از مسلمانان نمي خواهد كه در رسيدن به ترقي كوتاهي كنند بلكه اين دين از مردم دعوت مي كند در زندگي خود به صورت فعال و پويا عمل كرده و از هيچ تلاشي به اين منظور كوتاهي نكنند.

وي در ادامه با تأكيد بر اينكه ما بايد رسالت اسلام را كه مبتني بر ارزشهاي مشترك انساني است، براي اقليت مسلمان تبيين كنيم، اظهار داشت: دين اسلام از مسلمانان مي خواهد در هر كشوري كه زندگي مي كنند به قوانين آن كشور احترام بگذارند .

کد خبر 400619

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =