بحث مفاسد اقتصادي نبايد در دولت مطرح شود / دولت‌هاي گذشته در اجراي سياست‌ خصوصي سازي  موفق نبودند

رئيس كميسيون اقتصادي مجلس با تاكيد بر اينكه بحث مفاسد اقتصادي نبايد در دولت مطرح شود، گفت: مقابله با مفاسد اقتصادي از وظايف قوه قضائيه است و دولت نمي تواند وارد اين موضوع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شاهي عربلو در نخستين سمينار بازشناسي فرصت‌هاي سرمايه ‌گذاري در ارس كه صبح امروز در تبريز آغاز به‌كار كرد، افزود: دولت بايد با برقراري امنيت اقتصادي زمينه سرمايه گذاري بخش خصوصي را در بخش‌هاي مختلف اقتصاد كشور فراهم كند.

وي حذف ديدگاه‌هاي متحجرانه و اصلاح برخي قوانين با كمك دولت، مجلس و بخش خصوصي را از ديگر زمينه‌هاي فراهم شدن  سرمايه‌گذاري در ايران عنوان و تصريح كرد: با اتخاذ تدابيري بايد زمينه‌اي ايجاد شود كه امكان دسترسي ديگران به وضعيت حساب‌هاي بانكي وجود نداشته باشد.

شاهي عربلو در ادامه واگذاري سهام عدالت را تنها بخشي از سياست‌هاي ابلاغي اصل 44 قانون اساسي از سوي مقام معظم رهبري داسنت و از عدم تشكيل جلسات هماهنگي مشترك بين تيم اقتصادي دولت، مجلس و بخش خصوصي در اين خصوص گلايه كرد.

رئيس كميسيون اقتصادي مجلس از اصل 44 قانون اساسي به عنوان جراحي اقتصاد ايران ياد كرد و گفت: باجود اينكه دولت‌هاي گذشته در سياست‌هاي خصوصي‌سازي خود موفق نبودند اما دولت‌ نهم گام‌هاي اوليه خود را در اين خصوص موفق برداشته و بايد از آن تشكر كرد.

وي از حذف قانون تجميع عوارض تا پايان امسال خبر داد و گفت: با تصويب لايحه ماليات بر ارزش افزوده در مجلس و تبديل شدن آن به قانون ، خود به خود قانون تجميع عوارض حذف مي شود.

شاهي عربلو در عين حال از اجراي ماليات بر ارزش افزوده از ابتداي سال 1387 خبر داد كه در آن، تدابير بسياري براي حمايت از توليدكنندگان در نظر گرفته است.

وي در ادامه از تشكيل جلسه ويژه كميسيون اقتصادي مجلس با مديران عامل بانك‌هاي دولتي خبر داد و اظهارداشت:  در سه ماهه اول امسال بانك‌هاي دولتي در ازاي جذب 1900 ميليارد تومان سپرده، 1000 ميليارد تومان تسهيلات اعطا كردند.

رئيس كميسيون اقتصادي مجلس مدعي شد كه اگر سالانه 10 هزار ميليارد تومان تسهيلات به بخش توليد اعطاي شود مشكل بيكاري ظرف مدت 10 سال براي هميشه برطرف خواهد شد.

شاهي عربلو در پايان به اقدامات سه مرحله‌اي مجلس براي تصويب طرح توسعه منطقه آزاد ارس اشاره كرد كه در نهايت به تائيد شوراي نگهبان رسيد.

کد خبر 400769

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =