در قالب طرح تشدید نظارتی ماه مبارک رمضان انجام شد؛

ضبط وامحاء ۸ تن انواع فرآورده های خام دامی ناسالم در کرمانشاه

شناسهٔ خبر: 4007852 -
کرمانشاه- رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه از کشف، ضبط و امحاء ۸ تن انواع فرآورده های خام دامی ناسالم در قالب نظارت های ماه مبارک رمضان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر،  دکتر تورج کرمیان امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح تشدید نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در سطح این شهرستان اظهار داشت: از ابتدای ماه مبارک رمضان در قالب بازرسی کارشناسان دامپزشکی و تیم های مشترک دامپزشکی، مرکز بهداشت، اجراییات شهرداری و با همکاری نیروی انتظامی طرح تشدید نظارت ها بر مراکز تهیه، نگهداری، فرآوری و عرضه فرآورده های خام دامی در حال انجام است.

وی بیان داشت: در این مدت و با نظارت های مستمر تیم های مذکور از مراکز فوق و واحدهای غیرمجاز ۸ تن انواع فرآورده های خام دامی ناسالم کشف، ضبط و از چرخه مصرف خارج شد.

این مقام مسئول همچنین افزود: از ابتدای ماه مبارک رمضان و با تشدید برخوردها ۲۶ واحد متخلف که تخلفات بهداشتی داشتند با اخذ دستور قضایی پلمب و به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه عرضه کشتار غیرمجاز را تهدیدی علیه بهداشت عمومی جامعه برشمرد و تصریح کرد: شهروندان از خرید کشتار غیرمجاز دام و مرغ زنده که ایرادات اساسی بر این نوع کشتار وجود دارد خودداری کنند.

دکتر کرمیان خاطرنشان کرد: شهروندان حتما مرغ و گوشت مورد نیاز خود را از مراکز عرضه مجاز و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و به خاطر برخی از مسائل و باورهای نادرست در استفاده از کشتار غیرمجاز سلامت خود را به مخاطره نیاندازند.

وی در پایان با اعلام شماره های تماس ۱۵۱۲ و نیز سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ از شهروندان خواست تا هرگونه تخلف واحدهای عرضه و نظرات خود را از این طریق با کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 9 =