مدیرعامل شرکت آبفا شهر و شهرک های غرب استان تهران:

طرح پروژه آب رسانی جامع به شهریار و قدس آماده شده است

شناسهٔ خبر: 4008277 -
قدس- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهر و شهرک های غرب استان تهران گفت: طرح پروژه آب رسانی جامع به شهریار و قدس آماده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور جنتی در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قدس طی سخنانی گفت: مردم ولی نعمت نظام هستند و هر اداره و سازمانی وظیفه دارد به این مردم خدمت رسانی کند، در این بین وظیفه آبفا برای تامین آب به عنوان مایه حیات، بسیار خطیر و مهم است.

وی افزود: با توجه به مشکلات گذشته شهرستان قدس در خصوص آب شرب نگاه مسئولان کشوری به این شهر ویژه است که خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته اکنون شهرقدس یکی از بهترین آب های استان تهران را دارد و این مهم هرگز با فعالیت های سطحی بدست نیامده بلکه برنامه های اساسی در این خصوص اجرا شده است.

وی اظهار داشت: در  حال حاضر آبفای غرب استان تهران طرح پروژه آب رسانی جامع به قدس و شهریار را با هدف تامین آب پایدار آماده کرده که در صورت تایید اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهر و شهرک های غرب استان تهران گفت: تصفیه خانه شهر قدس در چهار فاز طراحی شده که فاز اول آن با ظرفیت ۱۲۵ هزار نفری فعال است و به زودی ظرفیت آن تکمیل می شود و به همین دلیل باید هرچه سریع تر به دنبال افتتاح فاز دوم باشیم.

وی ادامه داد: آبفا برای اجرای چنین پروژه هایی درخواست وام کرده تا در سال ۲۰۱۸ فعالیت خود را در این خصوص آغاز کند، شهر قدس نیز یکی از شهرهایی است که در اولویت قرار دارد، البته اکنون فصل تشکیل کمیته برنامه ریزی شهرستان است که آبفای شهرستان باید تلاش کند تا اعتبارات مناسبی برای پیشبرد اهداف خود از فرمانداری دریافت کند.

جنتی در مورد تصفیه خانه گفت: در حال حاضر، این تصفیه خانه حدود ۲۰۰ لیتر بر ثانیه پسآب دارد که برای امور کشاورزی صرف می شود،  البته باید جلسات ساماندهی مصرف پساب برگزار شده و به طور شفاف مشخص شود که هر بخش باید چه میزان از این پساب را استفاده کند.

وی در خصوص موضوع تبصره ۳ گفت: تبصره ۳ کمک شایان توجهی به پروژه فاضلاب شهرستان قدس داشته است و اگر افرادی در بدنه آبفا با تحریک مردم قصد دارند این مهم را مخدوش کنند، باید با افراد خاطی به صورت جدی برخورد شود.

وی در پایان از همراهی و همکاری شورای شهرقدس با آبفا تقدیر و تشکر کرد و گفت: تذکرات شورای شهر راهنمای ما برای شناسایی مشکلات و معضلات شهروندان بوده و امید است که این همراهی و همکاری موجب رفع تمامی مشکلات در این شهر شود.

گفتنی است این جلسه در خصوص قیمت انشعاب فاضلاب و سرعت کم و پیشرفت نامحسوس اجرای شبکه فاضلاب در این شهرستان برگزار شد.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 14 =