رسيدن به استانداردهاي سازمان بهداشت جهاني تا 5 سال آينده ، از برنامه هاي راهبردي دندانپزشكي كشور است.

به گزارش خبرگزاري مهر ، دبير شوراي تخصصي دندانپزشكي كشور در آيين گشايش ششمين همايش بين المللي انجمن علمي پريودنتولوژي ايران در شيراز ، از رسيدن به استانداردهاي سازمان بهداشت جهاني در سال 90 - 1389 به عنوان برنامه راهبردي دندانپزشكي كشور نام برد.

دكتر اكبر فاضل افزود: ارتقاء سطح سلامت دهان و دندان براي رسيدن به استانداردهاي WHO با توجه به چشم انداز 20 ساله كشور انجام خواهد شد.

وي با اشاره به اينكه اهداف برنامه فوق در سه سطح كوتاه مدت ، ميان مدت و دراز مدت تهيه و تنظيم شده است ، تصريح كرد: ارتقاء سطح آموزش و پژوهش دندانپزشكي ، به نحوي كه در پايان اين دوره جزو هشت كشور برتر آسيا باشيم، از برنامه هاي كوتاه مدت اين برنامه راهبردي است.

فاضل از ارتقاء سطح آموزش و پژوهش دندانپزشكي به ترتيبي كه در پايان دوره جزو 5 كشور برتر آسيا از لحاظ توليد علم دندانپزشكي قرار گيريم ، به عنوان برنامه ميان مدت و ارتقاي سطح آموزش و پژوهش دندان پزشكي و نيز كسب مقام برتر آسيا در توليد علم دندانپزشكي در منطقه را به عنوان برنامه هاي بلند مدت برنامه راهبردي دندانپزشكي كشور برشمرد.

وي ادامه داد: قبل از برنامه ريزي ، به منظور رسيدن به اهداف فوق ، تعيين و تحليل وضعيت موجود از نقطه نظر سلامت دهان و دندان بر اساس شاخص هاي اعلام شده توسط سازمان بهداشت جهاني و تعيين موقعيت فعلي كشور از لحاظ توليد علم دندانپزشكي ، وضعيت آموزش در دانشكده هاي دندانپزشكي و... نسبت به ساير كشورهاي منطقه ضروري است.

دبير شوراي تخصصي دندانپزشكي كشور با ابراز خرسندي از برپايي ششمين همايش بين المللي انجمن علمي پريودنتولوژي ايران كه به همت دانشكده دندانپزشكي شيراز و انجمن علمي پريودنتولوژي ايران برپا شده است ، گفت: تحقق برنامه هاي وزارت بهداشت مبني بر به كارگيري فارغ التحصيلان رشته دندانپزشكي به منظور فعاليت در سيستم و شبكه ارايه خدمات دنداني در "سطح 2" و نيز ايجاد مراكز درماني تخصصي و آموزش در استان ها براي ارائه خدمات فوق ، تنها با كمك دانشكده هاي دندانپزشكي ميسر است.

وي افزود: برپايي همايش ها و كنگره هاي علمي به سبب تبادل اطلاعات ميان متخصصان و دندانپزشكان و برگزاري كارگاهها و پانل هاي ويژه ، در كنار آن اقدامي موثر به منظور تربيت نيروهاي مورد نظر وزارت بهداشت به شمار مي رود.

ششمين همايش بين المللي انجمن علمي پريودنتولوژي ايران به همراه نمايشگاه مواد ، تجهيزات و لوازم دندانپزشكي كه از روز چهارشنبه 10 آبان ماه در مجتمع فرهنگي - رفاهي دانشگاه شيراز گشايش يافت تا روز جمعه 12 آبان ماه به كار خود ادامه مي دهد.

کد خبر 400828

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =