مدیر آبفای شهرستان قدس:

مشکل افت فشار آب شهر قدس تا پایان ماه رمضان حل می شود

شناسهٔ خبر: 4008335 -
قدس- مدیر آبفای شهرستان قدس گفت: مشکل افت فشار آب شهر قدس تا پایان ماه رمضان حل می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بهزاد رضوانی، در جلسه شورای اسلامی شهر قدس گفت: مسئولان کنونی آبفای غرب استان از ابتدای فعالیت خود با توجه به مشکلات عدیده شهر قدس در خصوص تامین آب شرب با کیفیت، نگاه ویژه ای به این شهر داشتند و همگی تلاش کردیم تا ابتدا کیفیت آب شرب را افزایش داده و سپس قطعی را به حداقل برسانیم که خوشبختانه تا حدود زیادی این مهم محقق گشته است.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۴۰ حلقه چاه آب شرب قدس را تامین می کند که در بحث تامین و توزیع آب به نقطه سر به سر رسیدیم و با افزایش چند حلقه چاه در سال جاری هیچ مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

مدیر آبفای شهرستان قدس اضافه کرد: همچنین با اقدامات موثری که صورت گرفته و کیفیت آب شرب شهرستان به استانداردهای لازم رسیده و اداره بهداشت نیز کیفیت آن را تایید کرده است.

وی اظهار داشت: در خصوص نقاطی از شهر که با مشکل افت فشار آب مواجه هستند همکاران ما در حوزه فنی در این نقاط مشغول به کار هستند و تا پایان ماه مبارک رمضان هیچ مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

رضوانی گفت: البته قسمت اعظمی از مشکل افت فشار مربوط به فرسودگی انشعابات است و با پروژه اصلاح ۸ کیلومتری انشعابات در سالجاری تا حدود زیادی این مشکل مرتفع خواهد شد.

وی در خصوص حفاری های این اداره گفت: آبفا به طور کلی دو نوع حفاری دارد، یک مدل که مربوط به توسعه و اصلاح شبکه است، با برنامه ریزی کامل و اطلاع رسانی به شهرداری صورت می گیرد و دیگری مربوط به حوادث و امداد است که غیر قابل پیش بینی بوده و ناچار به اقدام سریع هستیم.

مدیر آبفای شهرستان قدس در مورد نادیده گرفتن اصول فنی و مهندسی در حفاری توسط پیمانکار، گفت: این موضوع را در قرارداد پیمانکار جدید حتما لحاظ خواهیم کرد.

رضوانی گفت: در بخش فاضلاب به دلیل تحریم های اقتصادی از اعتبارات دولتی محروم هستیم و به همین دلیل پروژه های فاضلاب در تمامی شهرهای زیر مجموعه آبفای غرب استان به کندی پیش می رود ولی به دلیل نگاه ویژه ای که به قدس وجود دارد، تعداد پیمانکاران فعال در این شهر چند برابر شهرهای مجاور است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 1 =