تشكيل پايگاه اطلاعاتي فعالان حوزه نانو / تشويق بخش خصوصي براي توسعه نانو

دبير كميته نانو فناوري وزارت بهداشت از تشكيل پايگاه اطلاعاتي فعالين حوزه فناوري نانو در كشور خبر داد و گفت: با ايجاد اين بانك تعيين اولويت هاي مناسب كاري و تخصيص بودجه به شكل بهتري انجام مي گيرد.

دكتر مهرداد حميدي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: هم اكنون 3 مركز تحقيقات در زمينه نانوتكنولوژي در دانشگاه هاي علوم پزشكي تهران، مشهد و تبريز وجود دارد و به زودي در دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي نيز مركز تحقيقاتي در اين زمينه راه اندازي مي شود كه اين امر لزوم ايجاد بانك اطلاعاتي از افراد فعال در اين بخش را ضروري مي سازد.

وي خاطر نشان كرد : كميته نانوفناوري وزارت بهداشت با 17عضو از سراسر كشور كه همگي از بهترين متخصصين در حوزه نانو هستند تشكيل شده و اين كميته با تعريف چهار زير كميته جلساتي را براي تدوين ساختار كميته نانو فناوري برگزار كرده است.

دبير كميته نانو فناوري وزارت بهداشت از برگزاري جلسات هم انديشي با صاحبان صنايع براي توسعه استفاده از فناوري نانو در بخش خصوصي خبر داد و گفت : در اين جلسات هم انديشي، صاحبان صنايع دارويي و آرايشي و بهداشتي به عنوان يكي از گروه هايي كه بيشترين ارتباط را با بخش نانو دارند، با اين فناوري بيشتر آشنا شدند.

وي افزود: ثمره اين جلسات تشويق بيشتر بخش خصوصي براي توسعه همكاري ها با محققان بخش نانو است.

کد خبر 400837

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =