دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارز کردستان:

افزایش ۹۷ درصدی کشفیات موبایل قاچاق/۸۰۹ نفر متهم دستگیر شدند

شناسهٔ خبر: 4008963 -
سنندج- دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان از افزایش ۹۷ درصدی کشفیات موبایل قاچاق از ابتدای امسال تاکنون خبرداد وگفت: تشدید نظارت ها در این بخش در اولویت قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا میرزایی ظهر امروز دوشنبه در سومین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، گفت: با توجه به روند روبه رشد خرید و فروش کالا در فضای مجازی می طلبد پلیس فتا نظارت بر این مهم را در دستور کار خود قرار دهد.

وی به ارائه گزارش عملکرد کشفیات قاچاق انتظامی، اطلاعات و مرزبانی استان  از ابتدای سال جاری تاکنون پرداخت وگفت: در این مدت کشفیات مشروبات الکلی نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته  ۲۴ درصد افزایش داشته است.

وی میزان کشفیات سیگار در این مدت را ۲۳  میلیون و ۸۴۲ هزار و ۶۲۰ نخ ذکر کرد و گفت: کشفیات سیگار نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۲۷ درصد کاهش داشته است.

دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارز کردستان ادامه داد: میزان کشفیات لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق هم ۵۰۴ هزار و ۵۷۳ قلم بوده که نسبت به مدت مشابه در سال ماقبل آن ۵۶ درصد افزایش داشته است.

میرزایی اضافه کرد: یک میلیون و ۴۳۸ هزار و ۸۱۷ قلم دارو هم از ابتدای امسال تا ۲۸ خرداد در استان کشف شده که نسبت به مدت مشابه آن درسال گذشته ۳۲ درصد افزایش داشته است.

وی میزان کشفیات موبایل را هم ۱۰ هزار و ۲۸۸ دستگاه با ۹۷ درصد افزایش نسبت به سال گذشته ذکر کرد و افزود: میزان کشفیات سوخت قاچاق هم ۱۵۲ هزار و ۶۹۴ لیتر بوده که ۵۲ درصد نسبت به سال ماقبل آن کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه کشفیات تجهیزات دریافت ماهواره هم ۱۴ هزار و ۷۳۰ دستگاه، البسه ۱۲۶ هزار و ۸۹۵ ثوب، لوازم صوتی و تصویری ۷ هزار و ۴۸۰ دستگاه و لوازم خانگی هم هزار و ۱۶۶ دستگاه بوده است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۳ هزار و ۶۵۰ کیلوگرم برنج و ۴ هزار و ۶۷۵ کیلوگرم چای دراستان کشف شده که به ترتیب ۴۵ درصد کاهش و ۵۹ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته داشتند.

دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارز کردستان تعداد کل پرونده های تشکیل شده را هزار و ۲۱۹ پرونده ذکر کرد و گفت: این میزان نسبت به حدود سه ماهه سال گذشته ۲۴ درصد کاهش داشته است.

میرزایی اضافه کرد: از ابتدای امسال تا ۲۸ خرداد ۸۰۹ متهم درارتباط با قاچاق کالا وارز دراستان دستگیر شدند که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۲۶ درصد کاهش داشته است.

وی عنوان کرد: در مدت مذکور ۲۰ کیلو و ۸۰۴ گرم طلای خارجی به ارزش ۳۰ میلیارد ریال توسط مرزبانی واداره کل اطلاعات استان کشف شده است.

وی اظهارداشت:  ۶۸ تن گردو، ۱۰ تن بادام زمینی به ارزش ۱۵ میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال، ۸۶  دستگاه ساعت هوشمند، آیپد مینی و تبلت با برند اپل، ۱۸ تن شمش آلومینیوم به ارزش یک میلیارد ریال از دیگر کشفیات کالاهای قاچای در حدود سه ماهه امسال است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 2 =