معيشت مردم يكي از دغدغه هاي اصلي مسئولان نظام است

رئيس قوه قضائيه گفت: نبايد اجازه داد افراد چوب لاي چرخ توسعه اقتصادي و اجرايي كشور بگذارند و قطعا بايد با كارشكني در مسير توسعه اقتصادي برخورد كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر ، آيت الله هاشمي شاهرودي امروز در جمع اعضاي شوراي تامين استان خراسان شمالي از طريق سيستم ويديو كنفرانس ، با تاكيد بر تلاش همه جانبه براي دستيابي به اقتصادي پويا ، اقتصاد و معيشت مردم را يكي از دغدغه هاي اصلي تمامي مسئولان نظام دانست.

وي تاكيد كرد: هماهنگي دستگاه هاي مختلف براي رسيدن به اهداف اقتصادي و رفع نگراني دغدغه معيشتي مردم واجب است و استان هاي مختلف كه هر يك داراي پتانسيل هاي ويژه و بالايي براي درخشش در حيطه هاي اقتصادي هستند بايد با ايجاد اين هماهنگي نقش فوق العاده خود را در موفقيت اقتصادي ايفا كنند.

رئيس قوه قضائيه افزود: در سايه هماهنگي و همدلي بين قواي سه گانه بايد در مسير پيشرفت اقتصادي قدم برداشت و اين هماهنگي به ويژه در استان هاي مرزي ضروري است تا با استفاده از آن ظرفيت هاي توليدي و اقتصادي و بهره برداري از منابع عظيم كشور تحقق يابد.

هاشمي شاهرودي ، استفاده از همكاري هاي اقتصادي با كشورهاي همسايه و استان هاي مرزي مهم ارزيابي كرد و گفت: يكي از اين فرصت ها ترانزيت انرژي است كه اگر كشور ما از آن استفاده نكند ساير كشورها اين فرصت را از ايران مي گيرند و مسير ترانزيت انرژي به ساير كشورها منتقل خواهد شد.

رئيس قوه قضاييه با تاكيد بر اينكه نبايد اجازه داد اين فرصت ها در كشور از بين برود ، تشكيل ستادهاي مشترك در استان ها براي بهره برداري از فرصت هاي اقتصادي و در كنار آن توجه به ساير جنبه هاي اجرايي و قضائي در شناسايي اين فرصت ها را خواستار شد و گفت: تمام كساني كه فعاليت سالم اقتصادي دارند بايد از اين طريق شناسايي و مورد حمايت منطقه اي قرار گيرند.

هاشمي شاهرودي با اشاره به همكاري مناسب دستگاه هاي اجرايي و قضائي در استان خراسان شمالي گفت: با افزايش اين همكاري ها و البته مشاركت مردم ضمن حل مشلات مختلف در بخش هاي اجرايي و قضائي بسترهاي رشد و توسعه اين استان نوپا نيز فراهم خواهد شد.

در جلسه شوراي اداري استان خراسان شمالي ، استاندار و نماينده ولي فقيه در استان به ارائه گزارشي از وضعيت استان خراسان شمالي و برنامه هاي در دست اجرا پرداختند.

کد خبر 400906

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =