در قالب طرح ملی همای رحمت صورت گرفت؛

توزیع ۲۴۸۰ بسته غذایی بین نیازمندان توسط هلال احمر آذربایجان شرقی

شناسهٔ خبر: 4009084 -
تبریز – دو هزار و ۴۸۰ بسته غذایی توسط جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی بین نیازمندان تعدادی از شهرستان های این استان توزیع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبان جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در قالب طرح ملی همای رحمت و با هدف دستگیری و اطعام نیازمندان در ماه مبارک رمضان بیش از دو هزار و ۴۸۰ بسته غذایی را بین نیازمندان شهرستان های تسوج، ملکان، عجب شیر و میانه توزیع و در کنار آن سفره های افطاری با عنوان سفره های مهربانی را نیز برپا کردند.

توزیع بیش از ۲۰۰ سبد غذایی میان نیازمندان تسوج

رئیس جممعیت هلال احمر تسوج ظهر دوشنبه در همین خصوص به خبرنگاران گفت: داوطلبان این جمعیت در طرح ملی همای رحمت ویژه ماه مبارک رمضان، ۲۰۰ سبد حمایتی غذایی به ارزش ۲۶۰ میلیون ریال  در میان نیازمندان محروم توزیع کردند.  

علیرضا داغستانی در ادامه اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر این شهر طبق سنوات گذشته در قالب طرح همای رحمت با بهره‌مندی از همت والا و دستان توانای خیران و نیکوکاران به دستگیری از محرومان و اقشار نیازمند جامعه پرداخته است.

وی ارزش ریالی سبدهای غذایی توزیع شده بین خانواده‌های نیازمند این بخش در لیالی قدر و طول ماه مبارک رمضان را ۲۶۰ میلیون ریال عنوان و تصریح کرد: این بسته های غذایی شامل اقلامی چون ماکارونی، روغن ‌مایع، چای، قند، برنج، خرما، ماکارونی و رب گوجه بوده است.

رئیس جممعیت هلال احمر تسوج خاطر نشان کرد: جمعیت هلال‌احمر به عنوان سازمانی مردمی با خدمات بشردوستانه دست همه خیران را در کمک به خانواده‌های نیازمند به گرمی می‌فشارد و افراد علاقه‌مند برای مشارکت در این طرح توانستند کمک‌های خود را به جمعیت هلال‌احمرتسوج و خانه‌های هلال تحویل دهند تا در این اقدام خداپسندانه سهیم باشند.

داغستانی در خصوص نحوه توزیع سبدهای غذایی طرح همای رحمت در بین نیازمندان این شهر نیز گفت: کمک‌های نقدی خیرین پس از تهیه مواد غذایی وبسته بندی شده بصورت سبد با حفظ کرامت انسانی در ساعات کم تردد شب با تأسی از سنت حسنه حضرت علی(ع) در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

توزیع ۵۶ میلیون ریال بسته غذایی بین نیازمندان ملکان

حبیب الله انتظاری رئیس هلال احمر ملکان نیز از اجرایی طرح همایی رحمت در مناطق محروم روستاییاین  شهرستان با حضور فرماندار ملکان و تیم داوطلبان استان خبر داد و افزود: در طرح همای رحمت  حدود ۸۰ بسته غذایی شامل اقلامی چون برنج، آبلیمو، روغن، رب گوجه فرنگی، شکر و ماکارونی به ارزش ریالی هر بسته  ۷۰۰ هزار ریال  بین نیازمندان روستایی محروم فتح اله کندی با حضور فرماندار شهرستان  توزیع شد.

محمدباقر خانی فرماندار شهرستان ملکان  نیز در این مراسم ضمن تجلیل از اقدامات انسان دوستانه جمعیت هلال احمر ملکان خاطر نشان کرد: این جمعیت در همه زمینه های امدادی و انسان دوستانه پیش قدم بوده و ما همیشه شاهد اقدامات مفید این شعبه بوده ایم.

توزیع ۷۰۰ بسته غذایی و برپایی سفره های مهربانی میان محرومان توسط جمعیت هلال احمر عجب شیر

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرسان عجب شیر نیز با اشاره به توزیع بسته غذایی در قالب طرح همای رحمت این شهرستان و برپایی سفره های مهربانی در ماه مبارک رمضان گفت:  داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان عجب شیر امسال با کمک نیکوکاران و خیرین بیش از ۷۰۰ بسته غذایی تهیه کرده و در قالب طرح ملی همای رحمت  در میان نیازمندان و محرومان توزیع کردند.

حسن جعفری خاطر نشان کرد: همچنین جمعی از جوانان داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان عجب شیر اقدام به پخت و پز افطاری کرده و در میان جامعه هدف توزیع کردند.

توزیع ۱۵۰۰ بسته غذایی، برپایی سفره های مهربانی و اجرای طرح تخصصی سلامت در میانه

داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان میانه نیز به مناسبت ماه مبارک رمضان به تاسی از سیره حضرت علی(ع) و با هدف تکریم نیازمندان، یکهزار و ۵۰۰ بسته غذایی را به ارزش ۹۰۰ میلیون ریال  میان محرومان این شهرستان توزیع کردند.

همچنین خواهران داوطلبان هلال احمر میانه سفره های مهربانی با هدف توزیع افطاری و سحری در مناطق محروم شهرستان میانه برپا شد که در حدود یکهزار نفر روزه دار میهمان این سفره ها بودند و روزه های خود را افطار کردند.

 از دیگر طرح های اجرا شده در این ماه می توان به  طرح تخصصی سلامت اشاره کرد که  در این طرح پزشک متخصص داوطلب این شهرستان در مناطق محروم به ویزیت رایگان نیازمندان پرداختند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
3 + 1 =