مصمم به ساماندهي و حل مشكلات پايتخت هستيم / ايجاد يك "سراي محله" به ازاي هر محله تهران

شهردار تهران گفت: سراي محله بايد كانون مشاركت مردم در همه امور مربوط به آنان باشد.

به گزارش خبرگزاري مهر ، دكتر محمد باقر قاليباف امروز در مراسم كلنگ زني احداث 7 ساختمان "سراي محله" منطقه 5 شهرداري تهران ، افزود: به ازاي هر محله از تعداد 370 محله شهر تهران بايد يك سراي محله داشته باشيم و اين سراها بايد از سوي شوراياران و اهالي محله اداره شود.

وي شهروند مداري را يكي  از رويكردهاي جدي در دستور كار شهرداري تهران دانست و افزود : اگر نخبگان و انديشمندان در باب اين موضوع سخن بگويند و تمام ابعاد آن را براي مردم باز كنند، اين مهمترين نقطه در قوه محركه سازمان هايي همچون شهرداري است.

قاليباف با اشاره به سنت حسنه امام خميني (ره) در زمينه فراهم ساختن بستر مشاركت مردم براي حضور آنها در همه عرصه ها، گفت:انصاف نيست كه ما چنين سنتي داشته باشيم و ثمرات آن را ديده باشيم اما از آن استفاده نكنيم و آن را به دست فراموشي بسپاريم.

وي معتقد است: امروز بايد اين بستر را در همه زمينه ها به خصوص عرصه اقتصادي و مديريتي به روي مردم باز كرد.

شهردار تهران با بيان اينكه ما در تلاشيم تا سنت حضرت امام (ره) را عملي كنيم گفت: راه اندازي سامانه 137، مركز نظارت همگاني 1888 و شوراياري محلات يكي از اقدامات شهرداري براي تحقق اين امر است .

وي نكته بعدي در رويكرد شهرداري تهران را محله محوري بيان كرد و گفت : محله محوري بايد اساس كار باشد زيرا شهربزرگي همچون تهران را نمي توان با مديريت متمركز و يك ساختمان در خيابان بهشت اداره كرد مابايد با رويكردي اجتماعي و محله اي و با استفاده از خرد جمعي مشكلات تهران را حل كنيم .

قاليباف در ادامه افزود: شهرتهران بايد با 29 شهر ديگر جهان كه در وضعيت مشابهي مانند تهران قرار دارند ديده شود و در مقياس بين المللي مطرح شود .

شهردار تهران ، بحث اشتغال و مباحث مربوط به شهرسازي را از عمده مشكلات مردم پايتخت برشمرد و گفت : ما تمام تلاش خود را در اين زمينه ها به كار گرفته ايم بطوريكه در طرح جامع و تفضيلي  شهر تهران اين موضوعات را مد نظر قرار داده ايم .

وي در پايان خاطرنشان كرد: به شهروندان تهراني اطمينان مي دهيم كه نسبت به موضوعات و مشكلات آنها شناخت پيدا كرده و براي ساماندهي و حل اين مشكلات مصمم هستيم.

بنابراين گزارش ، سراي محله منطقه 5 شهرداري تهران شامل سالن هاي چند منظوره از جمله اتاق شهردار محله ، خانه سلامت ، خانه فرهنگ ، فضاي اداري ، فرهنگي ، شهري و اتاق جلسات شوراياران محلات است.

کد خبر 400930

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =