نماینده مردم رزن در مجلس:

مشکل بیکاری جوانان کشور تنها از نبود سرمایه‌گذار ناشی نمی‌شود

شناسهٔ خبر: 4009301 -
رزن - نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل بیکاری جوانان کشور تنها در نبود سرمایه گذار خلاصه نمی شود بلکه سیاست گذاری ها در این راستا جوابگو نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن لطفی ظهر دوشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان رزن مهمترین مشکل اشتغال کشور را عدم وجود سیاستگذاری عنوان کرد و گفت: مهمترین مشکل اشتغال کشور به عدم وجود سیاستگذاری مرتبط است و در نبود سرمایه گذار خلاصه نمی شود.

وی با بیان اینکه چرا باید از بازنشستگان و چند شغله ها و کارگران بیگانه در کشور استفاده کرد، افزود: یکی از مشکلاتی که اکنون کشور با آن دست و پنجه نرم می کند اشتغال دوباره بازنشستگان و چندشغله ها است که دولت باید در این زمینه تدابیر ویژه ای بیندیشد.

وی عنوان کرد: قوانین بانکی، سختگیری های مالیاتی و تامین اجتماعی از مهمترین موانع اشتغال در کشور محسوب می شوند که این مهم نیازمند فرهنگ سازی و همچنین سیاست گذاری است.

فرماندار رزن نیز با بیان اینکه بحث بیکاری و اشتغال مهمترین چالش جامعه است، گفت: با تلاش های صورت گرفته در سال ۹۴، یک هزار و ۵۳۷ شغل و طی سال گذشته نیز یک هزار ۲۹۹ شغل در رزن ایجاد شده اما همچنان شاهد سیل بیکاران در شهرستان هستیم.

فتحعلی حسینی اظهار داشت: امسال و  با تزریق ۵۱۸ میلیارد تومان اعتبار یک هزار و ۱۰۰ شغل ایجاد خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه تهیه و تدوین پتانسیل های اشتغال، نیازسنجی در خصوص واحدهای نیازمند تسهیلات، توجه به خروج سرمایه به صورت مستقیم و غیرمستقیم از شهرستان و همچنین افزایش سهم اعتبار مشاغل خانگی از مواردی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، افزود: شهرستان رزن دارای مزیت های از قبیل تولید ۲۷ درصدی محصولات زراعی استان و قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی است.
 

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 10 =