جدیدترین موضع گیری وزیر خارجه قطر درباره ایران

شناسهٔ خبر: 4009394 -
وزیر خارجه قطر با اشاره به فراهم کردن گذرگاههای هوایی از سوی ایران برای هواپیماهای این کشور به عدم گفتگو با کشورهای تحریم کننده دوحه در حال حاضر پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از السومریه، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر اعلام کرد که ایران دالان ها و گذرگاههای هوایی برای هواپیماهای قطری پس از بحران با کشورهای عربی ایجاد کرده است.

وی افزود: ما بر ترکیه، کویت و عمان اگر بحران ادامه داشته باشد تکیه خواهیم کرد. ایران برای هواپیماها گذرگاههای هوایی فراهم می کند.

وزیر خارجه قطر با اشاره به اینکه کشورش هنوز درخواستی از کشورهای حوزه خلیج فارس که روابط را با آن قطع کرده اند، دریافت نکرده است، اعلام کرد: ما با کشورهای عربی تا زمانی که تحریم اقتصادی پایان نیابد گفتگو نخواهیم کرد و درباره آنچه به امور داخلی خودمان مانند سیاست خارجی و شبکه الجزیره مربوط می شود، گفتگو نمی کنیم.

گفتنی است که روز پنجم ژوئن سال جاری، ۵ کشور عربی- عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی، بحرین و یمن- با طرح اتهامی مبنی بر حمایت مقامات دوحه از تروریسم، روابط دیپلماتیک خود را با قطر بطور غافلگیر کننده ای قطع کردند.

این درحالی است که دولت قطر این اتهامات را رد می کند و تلاشها برای منزوی سازی دیپلماتیک این کشور را «ناموجه» می خواند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 14 =