قتل پدر توسط پسرش در نزاع خانوادگی/۵کشته و مجروح در تصادف رانندگی

کرمانشاه- مقامات انتظامی استان کرمانشاه از سارق حرفه‌ای، پلمب ۱۳ واحد صنفی متخلف، قتل یک نفر در پی اختلاف خانوادگی و ۵ کشته و مجروح در سانحه رانندگی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پلیس کرمانشاه؛ فرمانده انتظامی شهرستان از کشف ۸۵ فقره سرقت در پی اجرای طرح ضربتی مقابله با سرقت در ۷۲ ساعت گذشته خبر داد.

سرهنگ رضا شیرزادی توضیح داد: ماموران انتظامی شهرستان کرمانشاه در ۷۲ ساعت گذشته طرح ضربتی مقابله با سرقت را اجرایی کردند.

وی با بیان اینکه در پی انجام این طرح ۸۵ مورد سرقت کشف و ۳۳ سارق دستگیر شدند، گفت: یازده فقره از این سرقت ها مربوط به سرقت خودرو، ۴۴ فقره مربوط  قطعات خودرو، هفت فقره مربوط به سرقت منزل و مابقی مربوط به سایر عناوین سرقت هستند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه از تمام توان خود به منظور کاهش آمار سرقت استفاده می کنیم، گفت: با تلاش شبانه روزی و برنامه ریزی دقیق توانستیم آمار وقوع سرقت را در ابتدای سال نسبت به مدت مشابه سال قبل به صورت محسوسی کاهش دهیم.

سرهنگ شیرزادی از بکار گیری ظرفیت های برون سازمانی در کنترل سرقت خبر داد و گفت: برای کاهش سرقت از ظرفیت های برون سازمانی در کنار پلیس استفاده شده است که در این راستا تعداد ۲۵۰ نفر نگهبان محله و ۱۰۰ واحد گشتی اجرائیات توسط پلیس پیشگیری شهرستان به صورت کامل آموزش دیده اند.

وی با اشاره به تشدید روند مقابله با سرقت افزود: برای مقابله و استمرار روند کاهشی  سرقت با توجه به تجزیه و تحلیل سرقت های رخ داده، برنامه ریزی دقیق و علمی صورت گرفته است.

سواستفاده از احساسات مردم، روش جدید کلاهبرداری در کرمانشاه

رئیس پلیس فتا استان گفت: کلاهبرداران روش جدیدی برای سوء استفاده از اعتماد هموطنان عزیز پیدا کرده اند.

سرهنگ علی کریمی عنوان کرد: متاسفانه، این مسئله برای کلاهبرداران امری عادی است که در هر شرایطی به سوء استفاده از مردم بپردازند.

وی افزود: در این شرایط کلاهبرداران و مجرمان سایبری با برانگیختن حس ترحم و همچنین تحریک نمودن حس کنجکاوی افراد با شیوه هایی همچون ارسال ایمیل، قرار دادن مطلب در شبکه های اجتماعی، تماس تلفنی و ... اقدام به فریب مردم می کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در همین راستا افرد متخلف ممکن است  اقدام به ساخت سایت، گروه و کانال تحت عنوان موسسات خیریه برای دریافت کمک های مالی برای زندانیان، بیماران سرطانی و ... کنند و یا از شما می خواهند فرم های خاصی را پر و امضا کنید که در بین سوالات فرم تعدادی سوال شخصی و اطلاعات محرمانه نیز وجود دارد.

سرهنگ کریمی سه روش کلاهبرداری را تشریح کرد و گفت: در روش اول ایمیل، ارسال پیامک از طریق موبایل و مطالبی که در شبکه های اجتماعی منتشر می شوند و مدعی هستند که از سوی افراد بی بضاعت تقاضای کمک های مالی دارند، در روش دوم مجرمان ایمیل های به ظاهر رسمی، پیامک های موبایلی و پُست های شبکه های اجتماعی و حتی تماس های تلفنی که مدعی هستند نماینده سازمان خیریه برای کمک به افراد داری مشکل  هستند و در روش آخر با قرار دادن فرم هایی که به ظاهر حمایتی است اقدام به جمع آوری اطلاعات محرمانه از کاربران و در نهایت سرقت اطلاعات می کنند.

وی به مردم توصیه کرد: در پاسخ به ایمیل و تماس ها باید بسیار با دقت و احتیاط رفتار کنند،  هر چند که به نظر به رسد آن ها معتبر باشند، همیشه قبل از کمک به خیریه های اینترنتی در مورد آن ها تحقیق کاملی انجام دهید و از صحت و درستی آن اطمینان حاصل نمایید و همچنین قبل از پر کردن هرگونه فرمی ابتدا سایت آن را بررسی کنید که معتبر باشد سپس سوالات را یکبار مطالعه کنید و اگر با سوالی روبرو شدید که نیاز به دانستن آن از سوی دیگران نیست مانند شماره حساب، تلفن همراه و ...  دست نگهدارید.

دستگیری سارق حرفه ای منزل در کرمانشاه

رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری سارق حرفه ای خبر داد و گفت: متهم در بازجویی های پلیس به ۱۱ مورد سرقت منزل اعتراف کرده است.

سرهنگ محمدرضا امیری در تشریح این خبر بیان کرد: در پی وصول یک فقره پرونده سرقت از یکی از کلانتری های کرمانشاه به پلیس آگاهی، پرونده جهت ادامه تحقیقات به پایگاه شمال پلیس آگاهی استان ارجاع داده شد و مراتب در دستور کار کارآگاهان این پایگاه قرار گرفت.

وی افزود: متهم حرفه ای و سابقه دار در تحقیقات اولیه منکر انجام هرگونه سرقتی شد اما پس از ارائه مدارک غیر قابل انکار و مستندات و تحقیقات علمی و پلیسی، نهایتاً لب به اعتراف گشود و ۱۱ فقره سرقت منزل اعتراف کرد.

سرهنگ امیری در خاتمه گفت: با راهنمایی متهم محل های سرقت بازسازی و مالباختگان شناسایی شدند، همچنین فرد دستگیر شده جهت انجام تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار دارد.

پلمب ۱۳ واحد صنفی متخلف در شهرستان هرسین

فرمانده انتظامی شهرستان هرسین از اجرای طرح بازدید پلیس از واحدهای صنفی و پلمب ۱۳ واحد صنفی متخلف به دلیل نداشتن پروانه کسب و عدم رعایت مقررات خبر داد.

سرهنگ همتعلی شکری در تشریح این خبر گفت: با اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب، طرح نظارت و کنترل بر اصناف توسط ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس در طول ماه مبارک رمضان در هرسین اجرا شد.

وی ادامه داد: در همین راستا ۵۳ واحد صنفی مورد بازدید قرار گرفتند که در جریان این طرح ۱۳ واحد صنفی متخلف به علت نداشتن پروانه کسب و عدم رعایت قوانین و مقررات مربوطه پلمب و برای ۱۸واحد صنفی دیگر اخطاریه پلمب صادر شد.

سرهنگ شکری با اعلام تداوم و تشدید این گونه برنامه ها و اقدامات کنترلی و نظارتی پلیس، از عموم شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موضوع از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به این پلیس اطلاع دهند تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی شود.

اختلاف خانوادگی به قتل پدر ختم شد

فرمانده انتظامی شهرستان گفت: روز گذشته فردی به دلیل اختلافات خانوادگی با استفاده اسلحه بدون مجوز، پدر خود را به قتل رساند و پس از این جنایت خود را تسلیم پلیس کرد.

سرهنگ رضا شیرزادی توضیح داد: در پی اطلاع مردمی مبنی بر یک مورد درگیری خانوادگی در یکی از روستاهای توابع شهرستان کرمانشاه، ماموران پاسگاه این بخش به سرعت راهی محل شدند.

وی افزود: پس از بررسی های به عمل آمده مشخص شد که جوانی ۲۲ ساله به دلیل اختلافات شخصی با پدر خود درگیر شده و در این درگیری با استفاده از سلاح شکاری بدون مجوز وی را به قتل رسانده است.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه متهم پیش از حضور ماموران از محل متواری شده بود، عنوان کرد: ماموران انتظامی شهرستان کرمانشاه با توجه به حساسیت موضوع دستگیری متهم را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

سرهنگ شیرزادی افزود: عوامل پلیس پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و با کمک افراد دارای نفوذ و ریش سفیدان محل، با متهم ارتباط برقرار کردند که در نهایت وی خود را به پلیس معرفی کرد.

وی عنوان کرد: پس از تشکیل پرونده قضائی و اعترافات اولیه متهم به منظور سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه با اشاره به خطرات نگهداری سلاح در منزل گفت: از مردم می خواهیم که در صورت اطلاع از نگهداری و حمل سلاح غیر مجاز توسط افراد موضوع را با مرکز فوریت های پلیسی در میان گذارند تا به موضوع رسیدگی شود.

سرهنگ محمد حیدری سرپرست پلیس راه کرمانشاه گفت: برخورد وانت نیسان با وانت پیکان و کامیون کشنده در محور دالاهو - سرپل ذهاب حادثه آفرید.

وی افزود: راننده وانت نیسان به دلیل ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از عدم توجه به جلو با دو خودروی دیگر که در حاشیه جاده به طور کامل توقف کرده بودند، برخورد کرده است.

وی بیان کرد: در این حادثه راننده وانت پیکان در دم جان باخت و راننده کامیون کشنده نیز به مراکز درمانی انتقال یافت.

۵ کشته و مجروح حاصل تخطی از سرعت مطمئنه

جانشین پلیس راه استان کرمانشاه از واژگون شدن یک دستگاه سمند منجر به فوت درمحور اسلام آبادغرب - گیلانغرب خبر داد

سرهنگ محمد حیدری در تشریح این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰مبنی بر واژگونی یک دستگاه سمند در محور اسلام آبادغرب - گیلانغرب، عوامل انتظامی و پلیس راه جهت بررسی موضوع به محل مراجعه کردند.

سرپرست پلیس راه کرمانشاه اظهار کرد: در بررسی به عمل آمده توسط ماموران مشخص شد راننده خودور سمند به علت رعایت نکردن سرعت مطمئنه وازگون و به داخل پرتگاه سقوط ، که در اثر این حادثه  راننده و یک نفر سرنشین بر اثر شدت جراحات وارده فوت و سه نفر آن نیز مصدوم و به بیمارستان منتقل شد.

وی گفت: تعداد کشته ها و مجروحان این حادثه جدای از نحوه وقوع آن حکایت از شدت ناشی از پرت شدن خودرو به پرتگاه و عدم استفاده سرنشینان و راننده از کمربند ایمنی دارد.

سرهنگ حیدری در پایان توصیه کرد: میزان سرعت مطمئنه را هیچ کس تعیین نکرده و همه چیز بستگی به تشخیص راننده از قوانین فیزیکی ، شرایط محیطی، و شرایط خودرو دارد که براثر تجربه بدست می آید و تا آن زمان به تازه رانندگان توصیه اکید می کنیم در هر حال آهسته حرکت کنند و عجله و شتاب نداشته باشند .

کد خبر 4010033

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =