راه و شهرسازی قزوین در معرفی متخلفان زمین خواری پیشگام بود

قزوین-مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: موضوع جعل اسناد زمین در گام اول در مجموعه این اداره کشف و به مراجع قضایی ارجاع شد و یک نفر بازنشسته و یک کارمند راه و شهرسازی متهم پرونده هستند.

مسعود حق لطفی در گفتگو با خبرنگار مهر، درخصوص موضوع تشکیل پرونده جعل اسناد زمین که توسط دادستان قزوین مطرح شده است گفت: احتمال جعل اسناد در گام اول در مجموعه این اداره کل کشف و به مراجع قضایی ارجاع شد و با تشکیل تیم ویژه جهت بررسی این موضوع به محض اطلاع از آن با بازداشت ۲ نفر از پرسنل این اداره کل که یکی از آنها بازنشسته است موضوع در مراجع قضایی در حال بررسی و رسیدگی است.

مدیرکل راه و شهرسازی باتاکید بر اهمیت موضوع املاک و اراضی ملی گفت:کشف مغایرت و خطای احتمالی در این حوزه در ابتدا در خود سازمان اتفاق افتاده و این اداره کل خود به عنوان شاکی موضوع را به مراجع قضایی ارجاع کرده و در دادسرای عمومی و انقلاب قزوین در کشف، پیگیری و تحقیقات لازم در این خصوص حضور مستقیم، مستمر و جدی داشته است.

وی ضمن قدردانی از مراجع قضایی در خصوص رسیدگی به این پرونده عنوان کرد: حفظ و پاسداشت اراضی ملی و دولتی از جمله مهمترین موضوعات راه و شهرسازی بوده و در این راستا در سال گذشته یگان ویژه حفاظت از اراضی دولتی در این اداره کل تشکیل شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین تصریح کرد: به محض اطلاع از احتمال وجود جعل اسناد در این اداره کل، موضوع به مراجع قضایی گزارش شده و همکاریهای لازم برای تحقیق، بررسی و رسیدگی به آن در دستور کار قرار گرفته است.

حق لطفی با بیان اینکه در این راستا یک نفر از کارشناسان و یک نفر هم از کارکنان بازنشسته سازمان بازداشت شده اند اضافه کرد: تعداد محدودی نیز در روند رسیدگی به پرونده به دادسرا احضار شده اند.

مدیرکل راه و شهرسازی قزوین با اشاره به اینکه میزان کل ارزش برآورد شده در این پرونده در حدود ۴۰ میلیارد تومان است گفت: با بررسی و پیگیریهای دقیق به عمل آمده، تعدادی از اسناد جعلی مورد ادعا به شکل صحیح، صادر و تنظیم و از نظر این اداره کل به نحو صحیح به سایر اشخاص منتقل شده که مراتب بصورت مکتوب به دادسرای استان نیز اعلام شده است.

حق لطفی اظهارداشت: پس از کشف موضوع یک تیم ویژه جهت رسیدگی به آن در اداره کل راه و شهرسازی تشکیل شد که اتهامات مطرح شده در مرحله تحقیقات در دادسرای عمومی و انقلاب قزوین در حال رسیدگی است.

کد خبر 4013415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =