موافقت با اعمال ماده ۷ برای افزایش قیمت آب در بجنورد

بجنورد- اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد با افزایش تعرفه آب‌بهای مشترکان آب و فاضلاب شهری بجنورد و اعمال ماده ۷ بخشنامه شورای اقتصاد موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، در دویست و چهل و دومین جلسه شورای اسلامی شهر بجنورد اعضای این شورا با افزایش تعرفه آب و اعمال ماده ۷ به‌منظور تأمین هزینه شبکه‌های فرسوده شهری موافقت کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد به‌عنوان مخالف افزایش تعرفه آب‌بهای مشترکان گفت: در حال حاضر شرایط اقتصادی مردم مناسب نیست و افزایش آب‌بها در یک سال آن‌هم دو بار غیرمنطقی است.

حسین پیلتن اظهار کرد: اگرچه شبکه‌های آب شهری بجنورد فرسوده و نیاز به تعویض دارد اما دلیلی برای تأمین هزینه آن از جیب مردم وجود ندارد.

وی افزود: متأسفانه مدیران خراسان شمالی ضعیف عمل می‌کنند و توانایی تأمین اعتبار از طریق منابع کشوری را ندارند ازاین‌رو تلاش خود را بیشتر کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد تصریح کرد: برخی از دستگاه‌های اداری استان برای تأمین هزینه‌های خود از جیب مردم، گاهی مصوباتی را به شورای شهر ارائه می‌دهند تا از این طریق هزینه‌های موردنیاز خود را تأمین کنند.

پیلتن بیان کرد: با توجه به تصویب تبصره ۳ در اواخر سال ۹۵، مقرر شد شرکت آب و فاضلاب هر ۶ ماه گزارش عملکرد خود را به شورا ارائه دهد اما تاکنون تخلف و گزارشی برای شورا ارسال نکرده است.

معاون امور مشترکان آب و فاضلاب خراسان شمالی در این جلسه گفت: ۱۹۱ هزار مشترک آب در خراسان شمالی وجود دارد که ۸۹۰ هزار اشتراک مربوط به بجنورد است.

محمدرضا شیردل اظهار کرد: از این تعداد مشترک در بجنورد ۸۹ درصد مسکونی و ۱۱ درصد غیرمسکونی است.

شیردل بابیان اینکه شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی هرساله افزایش تعرفه آب را نداشته است، گفت: شورای اقتصاد آخرین تعرفه افزایش آب استان را در مهرماه سال ۹۴ تصویب کرد.

وی بیان کرد: تاکنون شرکت آب و فاضلاب ۱۰ میلیارد ریال زیان در بجنورد داشته است.

کد خبر 4018584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =