صدور مجوز اشتغال به کار در روستاها برای ۱۱۰ نفر از مهندسان قزوینی

قزوین- مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین از صدور مجوز اشتغال به کار در روستاها برای بیش از ۱۱۰ نفر از مهندسان استان خبر داد.

مسعود حق لطفی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره با امضای تفاهم نامه ی سه جانبه میان راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان نظام مهندسی گفت: با اجرای این تفاهم نامه، ضمن ایجاد اشتغال برای مهندسان متخصص، شاهد تعمیم و گسترش طرح نظام فنی روستایی و در پی آن ارتقای کیفیت ساخت و ساز در روستاهای استان خواهیم بود.

مدیرکل راه و شهرسازی قزوین افزود: اجرای این تفاهمنامه کمک زیادی به اجرای مقررات ملی ساختمان در ساخت و ساز های روستاها خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این تفاهمنامه با هدف حمایت از مردم ساکن در روستا و همچنین بهره برداری مناسب تر از سرمایه های صرف شده در حوزه ساخت و ساز روستایی است، تصریح کرد: کنترل و نظارت درست بر اجرای مقررات ملی ساختمان علاوه بر ایجاد ایمنی، بهداشت، آسایش و بهره وری مناسب از انرژی، خود سبب حفظ ساختمان ها به عنوان سرمایه ملی در زمان وقوع حوادث طبیعی از جمله زلزله خواهد بود.

رئیس شورای مسکن استان در ادامه افزود: با توجه به نامگذاری سال به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، ضرورت دارد که از همه ظرفیتهای استان جهت ایجاد فضای اشتغال مناسب و البته تخصصی برای واجدین شرایط ایجاد شود.

حق لطفی اضافه کرد: از اساسی ترین اهداف در اجرای این تفاهم نامه ی سه جانبه، احداث ساختمانهای با کیفیت مناسب با صرف هزینه های بهینه در روستاهای استان است.

صدور مجوز فعالیت برای مهندسان متقاضی فعالیت در روستاها پس از طی دوره های تخصصی

حامد عبدالرزاقی ئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی هم در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: بر اساس این تفاهم نامه ی سه جانبه، سازمان نظام مهندسی ۹۰ نفر از مهندسین متقاضی ارایه خدمت در روستاها را جهت انجام مصاحبه های تخصصی معرفی می کند.

عبدالرزاقی اضافه کرد: پس از انجام مصاحبه ی تخصصی و با توجه به اعلام نیاز بنیاد مسکن استان، برای ۶۰ نفر از مهندسینی که بیشترین امتیاز را در این مصاحبه کسب کرده اند از سوی اداره کل راه و شهرسازی پروانه اشتغال به کار با صلاحیت نظارت روستایی صادر خواهد شد.

به گفته عبدالرزاقی این تعداد از مهندسان به جمع مهندسانی که قبلا دارای این صلاحیت بودند اضافه خواهد شد.

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی در ادامه تصریح کرد: برای این افراد دوره های آموزشی تخصصی مرتبط با نظارت در روستا ها برگزار شده و همچنین یک دوره توجیهی آشنایی با طرح هادی روستایی و گردش کار صدور پروانه ساختمان روستایی نیز ارائه خواهد شد.

وی در ادامه یادآور شد: در اجرای این تفاهمنامه مجوز فعالیت دفاتر طراحی و تهیه نقشه های روستایی نیز برای روستا های استان صادر خواهد گردید که در این رابطه تا کنون تعداد ۵۴ نفر از مهندسان طراح معمار و محاسب عمران آموزش های لازم را دیده اند.

کد خبر 4018860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =