کمیته امداد برای تعامل و همفکری با موسسات خیریه آمادگی دارد

نشست مشترک قائم مقام کلانشهرکمیته امداد استان تهران با مدیرعامل مؤسسه خیریه یابن الزهرا با هدف تعامل و همکاری در جهت ساماندهی خدمات رسانی به نیازمندان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ سید ابوالفضل پرپنچی، قائم مقام کلانشهر کمیته امداد استان تهران در نشست مشترک خود با مدیرعامل خیریه یابن الزهرا بر راهکارها خدمت مطلوبتر به نیازمندان بین کمیته امداد و موسسات خیریه تأکید کرد و گفت: کمیته امداد یک دستگاه حمایتی است که بنا بر رسالت خود بحث حمایت از قشرها آسیب‌پذیر و نیازمند را در برنامه کاری خود دارد.

وی به شناسایی اطلاعات و آمار موسسات خیریه شناسایی شده توسط کمیته امداد استان تهران پرداخت و تصریح کرد: حدود سه هزار مؤسسه خیریه در سراسر استان فعالیت می‌کنند که همکاری و بهره‌مندی از ظرفیت بالقوه این خیریه‌ها نیز در دستور کار این نهاد قرار دارد؛ در همین جهت این نهاد در استان تهران آماده تعامل، همفکری، تبادل اطلاعات و برگزاری جلسات مشترک با موسسات خیریه است.

پرپنچی با اشاره به اینکه کمیته امداد نهادی است که به دستور امام راحل برای کمک به نیازمندان تأسیس شده، تصریح کرد: به واسطه حمایت این نهاد از افراد نیازمند از خیلی از انحرافات و معضلات اجتماعی جلوگیری شده و این کمک بسیار بزرگی به جامعه است.

قائم مقام کلانشهر کمیته امداد استان تهران گفت: نیکوکاران از طریق صندوق صدقات، مشارکت در طرح زکات و اکرام ایتام و محسنین و غیره با کمیته امداد همکاری می‌کنند؛ حوزه مشارکتهای مردمی علاوه بر ساماندهی کمکهای مردمی، مسئولیت توسعه و ترویج فرهنگ انفاق، نیکوکاری و احسان بین آحاد جامعه را به عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد تعامل مثبت و سازنده‌ای با نهادهای اجتماعی و قشرها مختلف خواهد داشت، تصریح کرد: همکاری کمیته امداد و موسسات خیریه سبب بهره‌مندی تعداد بیشتری از نیازمندان جامعه از خدمات کمیته امداد و موسات خیریه می‌شود؛ خدمات رسانی به نیازمندان باید ساماندهی شود و این در سایه تعامل و تبادل اطلاعات بین کمیته امداد و موسسات خیریه ممکن است.

پرپنچی با اشاره به اینکه کیفی کردن خدمات خیران و مشترکان از اولویت‌های این نهاد است، خاطرنشان کرد: تقویت و گسترش مشارکت‌های مردمی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های خیران و سایر سازمان‌ها جهت رفع مشکلات نیازمندان و ایجاد بسترهای توانمندسازی آنان امری ضروری است و درآمد حاصل مشارکت خیران زمینه خدمت اثربخش به نیازمندان و توانمندسازی خانواده‌ها را فراهم می‌کند.

محمدهادی سیف، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تهران نیز با بیان اینکه شفاف سازی هزینه کرد کمک‌های مردمی از رویکردهای اساسی کمیته امداد در عرصه افزایش اعتماد و مشارکت هر چه بیشتر خیران محسوب می‌شود، بیان کرد:کمک‌های خیران در سیستم مشارکت‌های مردمی کمیته امداد ثبت و نظارت می‌شود و طبق سرفصل‌های حمایتی برای رفع نیازهای مددجویان در بخش تحصیلی، درمانی کمک معیشت و غیره در اختیار خانواده‌های تحت حمایت قرار می‌گیرد.

وی ضمن قدردانی از خیران که با مساعدت‌های خود رفع مشکلات قشرها آسیب‌پذیر را فراهم می‌کنند، اظهار کرد: با به کارگیری روش‌های الکترونیکی، شیوه‌های نوین و استفاده حداکثری از فناوری‌های جدید درصدد هستیم دستگیری از نیازمندان را تسهیل و تسریع ببخشیم.

سیف گفت: پرداخت صدقه به روش پیامکی با بهره‌گیری از فناوری‌های جدید برای تسهیل پرداخت کمک‌های مردمی، شفاف سازی هزینه کردها از طریق ارسال گزارش ماهیانه و افزایش اعتماد عمومی مردم به کمیته امداد راه اندازی شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان تهران تأکید کرد: هر موسسه‌ای که منشور اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی را رعایت کند، خدمات استاندارد، علمی و دینی، عملکرد شفاف و قابل دفاع داشته باشد و قصد بهره‌گیری و سودجویی نداشته باشد، کمیته امداد از همکاری با آن استقبال کرده و شیوه آن را مشروط به رعایت استانداردها می‌پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد از مجموعه موسساتی که شفاف سازی لازم در حوزه درآمد و آشنایی با شیوه‌های تبدیل پول به خدمت را با نگاه کاهش فقر و استانداردهای علمی دارا باشند و علاوه بر تولید رفاه اجتماعی بتوانند به عدالت اجتماعی و توسعه انسانی کمک کنند، حمایت می‌کند.

سیف در پایان با اشاره به فعالیت‌های معاونت توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد منطقه ۱۸ در جهت تعامل و همکاری با مؤسسات خیریه و بهرمندی از ظرفیت خیران در این منطقه تقدیر و تشکر کرد.

در پایان علی دمیرچی، مدیرعامل مؤسسه خیریه یابن الزهرا (س) با آرزوی موفقیت برای امدادگران این نهاد با بیان اینکه فعالیت‌های کمیته امداد در بحث محرومیت زدایی تأثیرگذار است، مراتب همکاری خود را با این این نهاد اعلام کرد.

شایست ذکر است؛ پیش از این کمیته امداد منطقه ۱۸ تهران با مؤسسه خیریه یابن‌الزهرا و شش خیریه دیگر در جهت ساماندهی ارائه خدمات به خانواده‌های نیازمند تفاهم نامه همکاری منعقد کرده است.

کد خبر 4022212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =