۱۴ پروژه حوزه سلامت در طبس اجرا می‌شود

طبس- رئیس مرکز بهداشت شهرستان طبس گفت: ۱۴ پروژه احداث مرکز خدمات جامع سلامت، پایگاه سلامت، خانه بهداشت و پانسیون در شهرستان در حال اجرا است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حمید متولیان سجادی در جمع خبرنگاران گفت: با شروع طرح تحول نظام سلامت خدمات بهداشتی افزایش پیدا کرد و برای افزایش میزان خدمات و سهولت دسترسی مردم گام‌های مهمی برداشته شده است.

وی افزود: ۱۴ پروژه احداث مرکز خدمات جامع سلامت، پایگاه سلامت، خانه بهداشت و پانسیون با اعتبار ۵۵ میلیارد ریال در شهرهای طبس، عشق آباد و دیهوک و روستاهای شهرستان در حال اجرا است.

سجادی با اشاره به رشد خدمات سلامت افزود: پرداخت هزینه دارویی بیماران روستایی از سال ۹۲ تا سال ۹۵ بالغ بر ۱۱۳ درصد رشد داشته است و اعزام پزشک به مناطق روستایی نیز از ۷۶۲ مورد به یک هزار و ۱۶۵ نفر افزایش یافته است.

رئیس مرکز بهداشت طبس با بیان اینکه مرکز خدمات جامع سلامت گلستان در طبس اضافه خواهد شد، بیان کرد: تعداد مراکز سلامت شهرستان به ۹ مرکز افزایش می‌یابد که در کل استان تنها یک مرکز جدید مجوز ایجاد گرفته است.

وی عنوان کرد: آزمایشگاه مواد غذایی مجهزی داریم و بعد از مرکز استان طبس تنها شهرستان در خراسان جنوبی است که از آزمایشگاهی با این میزان تجهیزات برخوردار است.

وی افزود: از مهرماه سال جاری مرکز آموزش بهورزی راه اندازی می‌شود و ۱۳ دانش آموز بهورزی پذیرش می‌شوند.

وی با بیان اینکه در ماه رمضان ۶۳۷ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شده است، بیان کرد: ۱۱ مورد تخلف به مراجع قضایی گزارش شد.

وی گفت: در این مدت ۲۲ مورد نمونه برداری از مواد غذایی مشکوک داشتیم که ۱۵ مورد از نمونه‌ها مشکل داشت و برای متخلفین پرونده تشکیل و به تعزیرات ارجاع شد.

سجادی با اشاره به طرح تحول سلامت ادامه داد: در این طرح چند خدمت جدید ارائه می‌دهیم از جمله خدمات مراقبت میانسالان و سالمندان، مشاوره تغذیه و بهداشت روان که متاسفانه استقبال مردم برای استفاده از این خدمات پایین است و باید اطلاع رسانی بیشتری انجام شود تا مردم از ارائه رایگان این خدمات مطلع شوند.

سجادی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: درسطح شهرستان طبس با ۹ مرکز خدمات جامع سلامت و ۱ پایگاه مستقل و ‌۲۸ خانه بهداشت، خدمات بهداشتی از پده بید تا نایبند انجام می‌گیرد.

کد خبر 4023087

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =