«دنیای کیف ها» چیزی از «داستان اسباب بازی ها» کم ندارد

اصفهان - کارگردان انیمیشن دنیای کیف ها گفت: ما هیچ‌گاه خود را با شرکت هایی مانند پیکسار مقایسه نمی کنیم اما فیلم ما چیزی از داستان اسباب بازی ها کم ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، انیمیشن «دنیای کیف ها» از فیلم های مورد استقبال در جشنواره کودک امسال بود و نکته جالب اینکه فیلم‌نامه اولیه این انیمیشن به زبان انگلیسی نوشته شده و بعد به زبان فارسی ترجمه و دوبله شده است.

کارگردان این پویانمایی در ارتباط با چگونگی شکل گیری ایده دنیای کیف ها می گوید:  از سال ها پیش این قصه در ذهنم شکل گرفته بود و به این موضوع فکر می کردم که ارتباط بین بچه ها و وسایلشان می تواند سوژه جالبی باشد. قبل از آن موضوع فکر کرده بودم که یک کیف چه نیازهایی می تواند داشته باشد و چه ویژگی هایی دارد و این گونه دنیای کیف ها شکل گرفت.

حمید نخعی صبح پنجشنبه، در نشست نقد و بررسی این فیلم اظهار داشت: فیلم ما از انیمیشن داستان اسباب بازی ها چیزی کم ندارد، ما هیچ گاه خود را با شرکت های بزرگ انیمیشن مانند پیکسار مقایسه نمی کنیم اما با جرات می گوییم که ما نیز سهم خوبی از مخاطبان کودک داریم و این را ثابت کردیم.

وی ابراز داشت: حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون برای این فیلم هزینه شده است و برای ساخت فیلم خانه خود را گرو گذاشتم و از کمک‌ برخی دوستان دیگر نیز بهره مند شدیم.

نویسنده، تهیه کننده و کارگردان انیمیشن در ارتباط با اینکه پویانمایی وی شبیه انیمیشن های خارجی است و حتی نام ها نیز در انیمیشن وی خارجی است، ابراز داشت: من در زمینه انیمیشن بین الملل کار می کنم و بر این اساس زبان فیلم نیز انگلیسی است و اسم ها نیز بر همین مبنا انتخاب شده است، چون از ایران با دنیای ین الملل می خواهم استفاده کنم به طور مثال نام «fat» به معنی چاق در تمام دنیا قابل درک است.

«دنیای کیف ها» اکران نشود خودم تور برای شهرهای مختلف می گذارم

وی با بیان اینکه موسیقی فیلم پاپ انتخاب شده است، ابراز داشت: اگر فیلم من اکران نشود خودم تور برای شهرهای مختلف می گذارم و با کرایه سینما فیلمم را نمایش می دهم چراکه برای آن به واقع زحمت کشیدم.

در ادامه این نشست مدیر تولید فیلم دنیای کیف ها با بیان اینکه این فیلم پویانمایی را تنها با پنج انیماتور پیش بردیم، ابراز داشت: زمان تولید فیلم دو سال طول کشید.

حسین شهدایی تاکید کرد: اتفاق مبارکی است که بخش انیمیشن نیز وارد جشنواره کودکان و نوجوانان شده است و گیشه سینمای کودک با دیگر ژانرهای سینمایی رقابت تنگاتنگ دارد.

مدیر تولید دنیای کیف ها تاکید کرد: تصور من این است که تکنیک فیلم ما به انیمیشن دنیا نزدیک است اما بودجه و دسترسی ما به تکنیک بسیار کمتر است.

وی اضافه کرد: ایده این انیمیشن واقعا با دنیا برابری می کند و ایده دنیای کیف ها هنوز به پیکسار نرسیده است.

در ادامه دستیار کارگردان و تدوین انیمیشن دنیای کیف ها ابراز داشت: ما دیوانه های عاشقی بودیم که با بودجه و امکانات کم این پویانمایی را شکل دادیم.

مهدیه چمن رسان تاکید کرد: ما با شخصیت های فیلم دنیای کیف ها زندگی کردیم و امیدواریم در جشنواره کودک و نوجوان نیز به خوبی دیده شود.

کد خبر 4023338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =